Jakub Czerwiński po meczu z Arką: Boli i będzie bolało

Jakub Czerwiński

Jakub Czerwiński (Piast Gliwice) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

To nasza wina. Doprowadziliśmy do serii rzutów karnych naszą nieskutecznością. Wypracowaliśmy sobie kilka sytuacji, które powinniśmy zamienić na bramki. Trudno. Boli i będzie bolało – mówił obrońca Piasta Gliwice, Jakub Czerwiński po meczu z Arką Gdynia. 

Piast Gliwice niespodziewanie przegrał z pierwszoligową Arką Gdynia w półfinale Fortuna Pucharu Polski. Po 90. minutach gry na tablicy wyników widniał remis 0:0.  Ostatecznie o tym, kto z tej dwójki zagra w wielkim finale, zadecydowała seria rzutów karnych, wygrana przez gospodarzy 4:3.

To nasza wina. Doprowadziliśmy do serii rzutów karnych naszą nieskutecznością. Wypracowaliśmy sobie kilka sytuacji, które powinniśmy zamienić na bramki. Trudno. Boli i będzie bolało. Troszeczkę inaczej sobie to wyobrażaliśmy. Musimy się pozbierać – powiedział obrońca Piasta Gliwice, Jakub Czerwiński w rozmowie z reporterem Polsatu Sport.

Pretensje należy mieć tylko i wyłącznie do siebie. Mimo tego, że gra nie do końca nam się układała, to stworzyliśmy sobie sytuacje, z których chociaż jedną bramkę powinniśmy strzelić – dodał.

Oby to nie wpłynęło negatywnie na nas. Wierzę, że to będzie motywacją dodatkową do tego, żeby wyjść i zwalczyć o podium, bo w przypadku finału Arki być może z Cracovią to czwarte miejsce może nie dawać europejskich pucharów – zakończył.

W finale Fortuna Pucharu Polski Arka Gdynia zagra ze zwycięzcą pary Cracovia – Raków Częstochowa.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ONLINE W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *