Jak poradziły sobie angielskie drużyny w Ćwierćfinale Ligi Mistrzów?

Dziś odbyły się dwie zacięte rywalizacje. Odpowiednio w Liverpoolu oraz Madrycie piłkarze stanęli przed szansą na awans do półfinału Champions League.

Piłkarze Jurgena Kloppa zmierzyli się na własnym boisku z Benficą. W pierwszym spotkaniu Liverpool pokonał Portugalczyków 3-1, więc teoretycznie mieli proste zadania. Czy udało im się utrzymać korzystny wynik? W drugim spotkaniu Manchester City bronił jednobramkowej przewagi w konfrontacji z Atletico Madryt. Czy Obywatele awansowali do półfinału rozgrywek Ligi Mistrzów.

Liverpool 3:3 Benfica

Bramki: Ibrahima Konate (21′), Roberto Firmino (55′ i 65′), Ramos (32′), Yaremchuk (73′) oraz Nunez (82′)

SKŁADY:

Liverpool: Alisson – Tsimikas, Matip, Konate, Gomez – Henderson, Milner, Keita – Diaz, Jota, Firmino

Benfica: Vlachodimos – Grimaldo, Vertonghen, Otamendi, Gilberto – Goncalves, Taarabt, Weigl, Everton – Ramos, Nunez

Drużyna prowadzona przez Jurgena Kloppa spotkanie rozpoczęła z animuszem. Liczne ataki Liverpoolu pozwoliły na stworzenie kilku dogodnych sytuacji. Niestety spotkanie zostało wstrzymane w 15′ minucie z powodu urazu, jakiego nabawił się Odysseas Vlachodimos. Na szczęście piłkarz drużyny gości mógł kontynuować grę. Kilka minut później ekipa z Anfield wykorzystała rzut rożny, a po dośrodkowaniu Konstantinosa Tsimikasa piłkę do bramki wpakował Ibrahima Konate. Drużyna gości odpowiedziała trafieniem w 32’minucie po strzale oddanym przez Goncalo Ramosa. Po pierwszej połowie bliżej awansu do kolejnej fazy Champions League, gdzie na swojego przeciwnika czeka hiszpański Villarreal. Druga połowa również należała do drużyny Liverpoolu, która zaledwie po 10 minutach wyszła na prowadzenie za sprawą trafienia Roberto Firmino, który został świetne obsłużony przez Diogo Jotę.

Podobnie, jak w pierwszej połowie drobnego urazu nabawił się kolejny piłkarz gości, Darwin Nunez, ale na szczęście mógł kontynuować zmagania. Kolejna akcja The Reds zakończyła się bramką. Konstantinos Tsimikas asystował przy kolejnym trafieniu Roberto Firmino. Dzięki trafieniu gospodarze podwyższyli stan rywalizacji. Niespodziewanie jeden z nielicznych ataków Portugalczyków zakończył się trafieniem Romana Yaremchuka. Pogoń za remisem została wykonana w 83’minucie, kiedy po analizie VAR trafienie Darwina Nuneza zostało zaliczone. Bardzo dobre widowisko zaprezentowały nam obie drużyny na Anfield Road. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się wynikiem 6-4, a do półfinału Champions League awansował Liverpool, gdzie czeka na Anglików hiszpańska drużyna

Zmiany Liverpool: Diogo Jota 57′-Salah, Fabinho – Henderson 57′, Thiago – Milner 57′, Mane – Diaz 66′, Origi – Firmino 91

Zmiany Benfica: Yaremchuk – Goncalves 46′, Taarabt – Mario 66′, Ramos – Bernardo 78′, Gilberto – Dias 91′, Everton – Almeida 91′.

Atletico Madryt 0:0 Manchester City

SKŁADY:

Man City: Ederson – Walker, Stones, Laporte, Joao Cancelo – De Bruyne, Rodri, Guendogan – Mahrez, Foden, Bernardo Silva

Atletico: Oblak – Savić, Felipe, Reinildo – Marcos llorente, Koke, Kondogbia, Lemar, Renan Lodi – Griezmann, Joao Felix

Zmiany Atletico: Carrasco – Griezmann 69′, de Paul – Koke 69′, Correa – Lodi 69′, Suarez – Lemar 82′, Cunha – Joao Felix 82′,

Zmiany Manchester City: Sterling – De Bruyne 65′, Walker – Ake 73′, Silva – Fernandinho 79′.

KARTKI: Felipe 24′, Llorente 80′, Rodri 85′, Savić 91′, Ake 91′, Felipe 91′(czerwona), Mahrez 94′, Foden 96′, Cancelo 97′, Simeone 99′.

Piłkarze gości mieli jeden cel na to spotkanie. Utrzymanie bramkowego zwycięstwa odniesionego w pierwszej konfrontacji. Po 10′ minutach piłkarze Manchesteru City wykonywali groźną akcję, która zakończyła się strzałem Johna Stone’a, ale piłka po jego strzale minimalnie poleciała nad poprzeczką. Ostro grające Atletico skutecznie starało się wykluczać zapędy ze strony rywali, co po pierwszych 45’minutach wychodziło bardzo dobrze. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym wynikiem. Druga część meczu wyglądała podobnie, jak pierwsze. Kilka ataków ze strony Obywateli i jedno groźne trafienie, jakie oddał Stefan Savić w 87’minucie. Manchester City jest drugim angielskim półfinalistą Champions League. W półfinale Anglicy zmierzą się z Realem Madryt. Ekipa z Hiszpanii we wtorek wyeliminowała Chelsea.