Jagiellonia lepsza od Górnika, Wisła na remis. Wyniki sobotnich meczów sparingowych
W sobotę 18 lipca kluby z PKO BP Ekstraklasy, Fortuna 1.ligi i eWinner 2. ligi rozegrały łącznie 26 meczów sparingowych. W najciekawiej zapowiadających się spotkaniach soboty Jagiellonia Białystok pokonała 4:0 Górnika Łęczna, Wisła Kraków zremisowała 1:1 z Podbeskidziem, a Górnik Zabrze przegrał 1:3 z Banikiem Ostrawa.
Zagłębie Sosnowiec 2-2 GKS Katowice
Patryk Królczyk 17 (s), Szymon Sobczak 67 – Filip Szymczak 11, Bartosz Jaroszek 48
GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) 2-0 Odra Opole
Michał Bojdys 77, Łukasz Zejdler 84 (k)
Stal Rzeszów 1-1 Widzew Łódź
Patryk Małecki 21 – Kacper Karasek 56
Puszcza Niepołomice 2-4 Sandecja Nowy Sącz
Tomasz Boczek 10 (s), Bartosz Włodarczyk 90 – Maciej Małkowski 28 (k), Jakub Wawszczyk 29, Dawid Błanik 66, Dawid Wolny 80 (k)
Garbarnia Kraków 2-2 Podhale Nowy Targ
zawodnik testowany 9, Grzegorz Marszalik 86 – Arkadiusz Kasia 26, Rafał Surmiak 69
Resovia 2-1 Hutnik Kraków
Bartłomiej Wasiluk 27, Jakub Wróbel 52 – Abdallah Hafez 66
Ruch Chorzów 6-0 Ruch Zdzieszowice
Daniel Szczepan 8, 20 (k), Przemysław Szkatuła 15, Michał Biskup 62, 90 (k), Tomasz Wójtowicz 78
Znicz Pruszków 0-2 Ursus Warszawa
Oskar Pyrzyna 72, Patryk Kamiński 76
GKS Tychy 1-1 Slezský FC Opawa
Sebastian Steblecki 87 – Matěj Helebrand 49
KKS 1925 Kalisz 3-2 Górnik Polkowice
Adrian Łuszkiewicz 42, Nikodem Zawistowski 46, Mateusz Wysokiński 87 – Eryk Sobków 39, zawodnik testowany 47
GKS Bełchatów 1-1 Polonia Warszawa
Dawid Flaszka 51 (k) – Krystian Pieczara 77
Olimpia Elbląg 3-0 Olimpia Grudziądz
Łukasz Sarnowski 55, Artur Balicki 65, Jakub Branecki 72
Chrobry Głogów 1-3 Chojniczanka Chojnice
Dominik Piła 14 – Mateusz Meyer 63, Szymon Emche 69, Artur Pląskowski 79
Jagiellonia Białystok 4-0 Górnik Łęczna
Błażej Augustyn 11, 64, Jesús Imaz 36 (k), Przemysław Mystkowski 44
Wigry Suwałki 2-2 Jagiellonia II Białystok
Bramki dla Wigier: Michał Ozga 4, Denis Gojko 42
Stal Brzeg 1-4 Śląsk II Wrocław
Marcin Niemczyk 81 – Przemysław Bargiel 28, Grzegorz Kotowicz 38, Michalski, Hubert Konstanty
Lech II Poznań 1-4 Ślęza Wrocław
Oliver Zaręba 72 – bramka samobójcza 23, Mikołaj Wawrzyniak 37, 50, Dominik Krukowski 86
ŁKS Łódź 2-2 Korona Kielce
Antonio Domínguez 21, Maciej Wolski 98 – Adam Frączczak 29, 32
Radunia Stężyca 1-0 Kotwica Kołobrzeg
Radosław Stępień 37
GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) 2-0 Górnik II Zabrze
Daniel Szymczak 81, Mateusz Słodowy 83
Unia Skierniewice 0-0 Pogoń Grodzisk Mazowiecki
Radomiak Radom 1-2 Motor Lublin
Leândro 55 (k) – Filip Wójcik 19, Krzysztof Ropski 78
Wisła Płock 1-0 Áris Lemessoú
Patryk Tuszyński 36
Górnik Zabrze 1-3 FC Baník Ostrawa
Mateusz Cholewiak 38 – David Buchta 27, Nemanja Kuzmanović 45, 53
Stal Rzeszów 4-0 Stal Stalowa Wola
Rafał Maciejewski 4, Jakub Szczypek 27, Dawid Olejarka 36, Błażej Szczepanek 48
Wisła Kraków 1-1 Podbeskidzie Bielsko-Biała
Yaw Yeboah 3 – Kamil Biliński 29
Źródło: serwisy klubowe, 90minut.pl