Jagiellonia Białystok wykorzystała szansę, mamy nowego lidera

Na zakończenie 19.kolejki beniaminek Arka Gdynia podejmowała walczącą o mistrzostwo Polski Jagiellonię Białystok. Na ławce rezerwowych Jagi zabrakło Michała Probierza, ponieważ został wyrzucony na trybuny przez sędziego Daniela Stefańskiego w ostatnim spotkaniu.

W 25. minucie błąd w polu karnym Jagiellonii popełnili defensorzy, a najlepiej w tej sytuacji odnalazł się defensor Arki, Antoni Łukasiewicz, który dał prowadzenie gospodarzom. Nie wiele jednak trwała radość Arkowców. Z lewej strony piłkę przejął Piotr Tomasik i idealnie dorzucił piłkę do Fiodora Cernych,, dla którego to ósme trafienie w sezonie. W 37. minucie kolejne nieporozumienie pod własną bramki Jagi wykorzystali gospodarze. Tadeusz Socha mocno podał do Rafała Siemaszkę, a ten wpakował piłkę do siatki. Po przerwie do remisu doprowadził Guti, który wykorzystał podanie od Konstantina Vassiljeva. Do kontrowersji doszło kwadrans przed końcem kiedy to Szymon Marciniak podyktował rzut wolny pośredni w polu karnym Arki Gdynia. Z takiego prezentu skorzystał oczywiście Konstantin Vassiljev i dał trzy punkty.

Arka Gdynia – Jagiellonia Białystok 2:3 (2:1)
Łukasiewicz 25′, Siemaszko 37′ – Cernych 29′, Guti 64′ Vassiljev 76′

Arka: Steinbors – Socha, Sobieraj, Marcjanik, Marciniak – Sambea (Abbott), Łukasiewicz – da Silva, Hofbauer, Wojowski (Błąd) – Siemaszko (64. Szwoch)

Jagiellonia: Kelemen – Grzyb, Runje, Guti, Tomasik – Szymański, Góralski (Mystkowski) – Chomczenowski (Vassiljev), Świderski (Klimala), Frankowski – Cernych

Żółtek kartki: Hofbauer – Góralski, Szymański

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 4058

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *