Jagiellonia Białystok: Trzech kandydatów na trenera

jagiellonia

Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com

Jagiellonia Białystok po rozstaniu się z Ireneruszem Mamrotem musi szybko znaleźć jego następcę. Na rynku trenerskim pojawiły się trzy nazwiska, które wydają się być najbliżej objęcia posady szkoleniowca Dumy Podlasia.

Pisząc pół żartem, pół serio – nie tylko w reprezentacji trzeba na szybko szukać nowego szkoleniowca. W jednym z ekstraklasowych klubów, również doszło do małego trzęsienia ziemi, które chwilę wcześniej było dementowane. Przypomnijmy, że prezes Jagiellonii Białystok (bo o tym klubie mowa), w jednej z audycji przekonywała, że posada Ireneusza Mamrota jest niezagrożona. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że po około dwóch godzinach, trener Mamrot został zwolniony ze swojego stanowiska.

Jagiellonia w trybie nagłym pozostała bez trenera. Wiemy dobrze, że w Białymstoku warunki do pracy, zwłaszcza tej spokojnej nie są idealne. Wielu ludzi chcę mieć swoje, te ostatecznie zdanie na najważniejsze tematy. Mleko jednak się rozlało i trzeba teraz szukać trenera, który zapełni pusty wakat. Wśród potencjalnych następców najczęściej wymienia się trzy nazwiska: Piotr Nowak, Marcin Brosz, a nawet Jerzy Brzęczek.

Piotr Wołosik z Przeglądu Sportowego zdążył już napisać, że ten pierwszy ma być brany pod uwagę, jako najpoważniejszy z kandydatów. Jagiellonia jest również otwarta na pracę drugiego z wymienionych. W przypadku Marcina Brosza powstał jednak mały problem. Były opiekun Górnika Zabrze liczy na dłuższy kontrakt. A jak czytamy za stronach WP Sportowe Fakty – w klubie nie wszyscy optują za takim rozwiązaniem. Trzecie nazwisko jest chyba dodane nieco “z urzędu”. Jerzy Brzęczek ma szukać sobie pracy w Austrii, gdzie w przeciwieństwie do naszego kraju, jest po prostu szanowany.

Jagiellonia musi się spieszyć, bo przerwa świąteczna nie jest długa, a w klubie wszystkim powinno zależeć na tym, aby zespół był dobrze przygotowany do rundy rewanżowej. Pamiętamy, że końcówka jesieni była w wykonaniu Dumy Podlasia bardzo słaba.

Nieoficjalnie: Ireneusz Mamrot straci pracę w Jagiellonii Białystok


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.