Jadon Sancho pozostanie w Borussi Dortmund

fot. Squawka.com

Działacze Manchesteru United stoją przed wielką szansą na kupno Jadona Sancho z Borussi Dortmund.

Do takiego transferu miałoby dojść w letnim okienku transferowym.

Niemiecki ekspert Raphael Honigstein uważa, że o wiele bardziej prawdopodobny jest transfer młodego Anglika na Old Trafford w letnim okienku transferowym niż w styczniowym. Po pewnych problemach, Jadon powrócił do dobrej dyspozycji, co w znaczący sposób odbija się na wynikach niemieckiej drużyny.

W ubiegłym roku po nieudanej próbie zakontraktowania Sancho, Czerwone Diabły próbowały przekonać do przenosin Facundo Pellistriego oraz Amada Diallo. Ta sztuka udała się w 2021 roku. Poniżej przedstawiamy całą wypowiedź Honigsteina, który twierdzi iż 20-latek mógłby przenieść się do Anglii jeszcze w tym miesiącu:

– Zaczyna znowu funkcjonować. Wygląda bardzo dobrze. Ale wszyscy w Dortmundzie wiedzą, że w styczniu nie dojdzie do transferu. Piłkarz nie naciska zarządu, więc transfer może mieć miejsce dopiero w letnim okienku transferowym. W styczniu 2019 roku ogłoszono wielki transfer. Christian Pulisic przeniósł się do Chelsea, ale nawet jego umowa obowiązywała dopiero od lata. Jeżeli United czuje się na tyle pewnie, że będzie chciało w tym momencie zaklepać piłkarza to chyba nic nie stoi im na drodze. W Dortmundzie wiedzą, że zawodnik będzie chciał odejść w najbliższym czasie, ale czy to się wydarzy teraz? Mało prawdopodobne, jednak rozmowy pomiędzy obiema stronami trwają od długiego czasu.

Cena wywoławcza za Jadona Sancho może nieco spaść, ale Manchester United będzie musiał przeznaczyć kwotę w wysokości 100 milionów funtów jeżeli chcą go mieć u siebie.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *