Jacek Zieliński: Wszystko jest w naszych rękach

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Po 34. kolejkach Arka Gdynia jest tuż nad strefą spadkową LOTTO Ekstraklasy. Mają punkt przewagi nad przedostatnim Śląskiem Wrocław. W najbliższej serii gier podejmą Zagłębie Sosnowiec, które już pożegnało się z najwyższą klasą rozgrywkową.

Na przedmeczowej konferencji prasowej trener Arki – Jacek Zieliński podkreślał, że wszystko jest w rękach jego drużyny.

Dochodzą do nas różne wieści, natomiast my musimy się skupić przede wszystkim na sobie. Doprowadziliśmy do takiej sytuacji, że wszystko jest w naszym rękach i wszystko zależy od nas. Oczywiście musimy „logistycznie” podejść do analizy przeciwnika i to robimy w paru wariantach. Nie ukrywam tego, bo zdaję sobie z tego sprawę, że różnie to może wyglądać. Najważniejsze będzie to co zaprezentujemy i tego się trzymamy. To jest klucz do sukcesu w piątkowy wieczór, bo o poniedziałkowym jeszcze nie mówimy. Teraz najważniejszy jest mecz z Zagłębiem. Mamy, można tak powiedzieć, dwa półfinały Ligi Mistrzów przed sobą, dwa bardzo ważne mecze, w których musimy wznieść się na wyżyny. Jutro gramy pierwszy z nich. – mówił Zieliński.

Od dłuższego czasu przygotowujemy się tego taki sposób, że stopniujemy sobie cele i skupiamy się przede wszystkim na następnym meczu, tym najważniejszym.  Aby mecz z Wisłą miał jakiekolwiek znaczenie to musi być musi być dobra gra i 3 punkty w meczu Zagłębiem. Skupiamy się tylko i wyłącznie na tym, nie ma jakieś tam marzeń czy bujania w chmurach, na razie najważniejsze jest Zagłębie. Ten mecz może nas przybliżyć do następnego celu, do dobrego podejścia do meczu z Wisłą, więc liczy się tylko i wyłącznie Sosnowiec. Nie ma sensu myślenie o tym co będzie za 3 dni, czy za tydzień, bo kluczem jest jutrzejszy wieczór. – podkreśla szkoleniowiec Arki – Chcielibyśmy zrobić wszystko żeby w po meczach w Gdyni została Ekstraklasa. Dla nas finał sezonu może być w Gdyni, chcielibyśmy żeby akurat spiąć to taką klamrą, przed swoimi kibicami, aby pożegnać się z nimi godnie. Natomiast piłka nożna jest jak państwo widzieli wczoraj w Lidze Mistrzów bardzo nieprzewidywalna, nie zawsze sprawiedliwa, więc cały czas trzeba być czujnym jak ważka.

Mecz Arki Gdynia z Zagłębiem Sosnowiec w 35. kolejce LOTTO Ekstraklasy w piątek, o godz. 18:00. Następnie Arce pozostanie mecz u siebie z Wisłą Kraków i wyjazdowy z Śląskiem Wrocław, który prawdopodobnie zadecyduje o utrzymaniu.

źródło: arka.gdynia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi