Jacek Magiera nie będzie selekcjonerem kadry u-19!

Jacek Magiera / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

PZPN poinformował w oficjalnym komunikacie, że Jacek Magiera przestaje pełnić funkcję selekcjonera młodzieżowej kadry reprezentacji Polski do lat 19.

Jacek Magiera nie będzie już pracował w PZPN. Wydano oficjalny komunikat, w którym przekazano informację na temat jego rezygnacji z pracy jako selekcjoner kadry młodzieżowej do lat 19.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że trener Magiera nie mógł pracować w normalny sposób. Turnieje młodzieżowe odwołano, więc nie było meczów do rozegrania. Decyzję trenera skomentował Zbigniew Boniek. Chodzi o możliwość powrotu do pracy w piłce klubowej:

Wiosną reprezentacja Polski do lat 19 miała rozpocząć swoje rozgrywki eliminacyjne do letnich mistrzostw Europy. Komitet Wykonawczy UEFA, ze względu na efekty pandemii, zdecydował jednak o anulowaniu tegorocznych turniejów. Trener Magiera poprosił mnie o rozmowę i powiedział, że w związku z brakiem możliwość gry, chciałby poszukać innych wyzwań i wrócić do piłki klubowej. Chciałby po prostu robić to, co kocha i umie najlepiej, a w tym momencie piłka w młodzieżowym wydaniu reprezentacyjnym została zamrożona. Rozumiem Jacka, dlatego też zdecydowaliśmy się rozwiązać umowę za porozumieniem stron. Trener Magiera jest bardzo lojalnym pracownikiem, który wywiązywał się ze wszystkich powierzonych mu zadań. Chciałbym mu bardzo serdecznie podziękować za dotychczasową pracę na rzecz rozwoju polskiej piłki, jego profesjonalizm, pasję, zaangażowanie i poświęcenie. Jacek zawsze może liczyć na nasze wsparcie. Życzę mu powodzenia w dalszej karierze trenerskiej.

Były już trener kadry do lat 19 podziękował Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej za współpracę:

Ja również chciałbym podziękować za zaufanie i lata świetnej współpracy. To był wspaniały czas. Pracowałem w znakomitych warunkach, wszystko zawsze było zorganizowane na najwyższym poziomie, dzięki czemu mogłem skupić się wyłącznie na pracy z młodzieżowymi reprezentacjami Polski, rozwoju zawodników. Myślę, że udało nam się zrobić wiele dobrego. Pewien etap się jednak skończył. Brak możliwość pojechania na młodzieżowe mistrzostwa Europy spowodował, że postanowiłem poszukać nowych wyzwań.

Jacek Magiera pracował w PZPN od 2 stycznia 2018 roku. Od 19 marca 2018 był trenerem kadry u-20, a w czerwcu 2020 objął funkcję selekcjonera kadry u-19.

źródło: laczynaspilka.pl


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *