Ivan Obradović na testach w Legii Warszawa

Legia Warszawa uzupełnia brakujące elementy układanki. Klub ze stolicy testuje lewego obrońcę z Serbii, który ma podpisać dwuletnią umowę.

Ivan Obradović, to 30-letni zawodnik, który pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Partizanie Belgrad. Urodzony w Obrenovac piłkarz wystąpił w 55 spotkaniach serbskiej Superligi. Po serii udanych występów w drużynie z Belgradu został wykupiony przez Real Zaragoza za milion euro. Mierzący 181 cm zawodnik w najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii zanotował 47 spotkań. Na przeszkodzie stanęła mu kontuzja, zerwanie więzadła krzyżowego. 

Po wygaśnięciu kontraktu w Hiszpanii, Obradović postanowił odbudować się w Belgii. Jego kolejnym pracodawcą był zespół KV Mechelen. W całym sezonie wystąpił w 30 spotkaniach, pokazując się z dobrej strony.

To zaowocowało transferem do RSC Anderlecht, za kwotę 2,5 miliona euro. W ciągu czterech sezonów w barwach „Fiołków’ rozegrał 56 spotkań, gdzie zanotował jedną bramkę oraz 6 asyst. Ostatni sezon dla Obradovicia nie był udany – rozegrał zaledwie 7 spotkań, spędzając na boisku 504 minuty. 1 lipca 2019 jego umowa z Anderlechtem wygasła, a największą determinacją, by go pozyskać wykazali się „Wojskowi”.

Ivan Obradović wystąpił w reprezentacji Serbii 27 razy, zapisując sobie jedną bramkę. Debiutował 6 września 2008, mając zaledwie 20 lat. 31 sierpnia 2009 roku „transfermarkt” wyceniał go na 5 milionów euro – jego obecna wartość rynkowa, to około 800 tysięcy euro. 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *