Skrzydłowy Dnipro wzmocni Legię?

przegladsportowy.pl

Legia Warszawa kontynuuje poszukiwania następcy Jakuba Koseckiego, który niedawno opuścił “Wojskowych” i prowadzi rozmowy z Lechią Gdańsk. Jednym z najczęściej wymienianych nazwisk w gronie potencjalnych nabytków wicemistrza Polski jest Andrij Blizniczenko, zawodnik ukraińskiego Dnipro Dniepropietrowsk. 21-latek miałby przejść do Legii na zasadzie transferu definitywnego.

Informację o zainteresowaniu Blizniczenką podała nieoficjalna strona finalisty Ligi Europy, FCDnipro.com oraz UKRfutbol.com za pośrednictwem Twittera:

Niektóre portale informowały o obserwacji Ukraińca przez skautów Legii już jakiś czas temu, ale sprawa transferu ponownie nabrała wysokiego priorytetu i odejście 21-latka z Dniepropietrowska staje się coraz bardziej prawdopodobne.

Blizniczenko jest młodzieżowym reprezentantem Ukrainy, począwszy od kadry U-16 przeszedł przez wszystkie roczniki, obecnie gra w ukraińskiej drużynie narodowej poniżej 21 lat.

21-latek gra w Dniepropietrowsku od 2012 roku. W ubiegłym sezonie we wszystkich rozgrywkach zagrał dziesięć spotkań, trzykrotnie trafił do siatki i cztery razy asystował. Mimo widocznego talentu Blizniczenko nie ma szans na grę w pierwszym składzie, bowiem jego rywalem w walce o miejsce w wyjściowej jedenastce jest Jewhen Konoplanka, jeden z najpewniejszych punktów trenera Myrona Markiewicza. Kilka dni temu 21-latek nie wyjechał z zespołem na obóz przygotowawczy. Z powodu niezbyt częstych występów wartość młodego Ukraińca wynosi około 150 tysięcy euro.

Pozyskanie Blizniczenki równałoby się z definitywnym odesłaniem Jakuba Koseckiego do Gdańska, gdzie od kilku dni trenuje z Lechią. Jeżeli transfer 21-latka doszedłby do skutku to byłby on trzecim obcokrajowcem spoza Unii Europejskiej w zespole Legii. Myśląc o zatrudnieniu Malicka Evouny z Gabonu “Wojskowi” musieliby pamiętać o wchodzącym w życie od następnego sezonu limicie trzech obcokrajowców spoza Unii Europejskiej na boisku.

źródło: Eurosport


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.