Inter lepszy w derbach Mediolanu

skysports.com

W hitowym meczu 4. kolejki Serie A Inter pokonał w derbach Milan 0-2. Bramki dla zwycięzców zdobyli Brozović i Lukaku.

Derby Mediolanu to jedne z największych wydarzeń w piłkarskim świecie. Sympatycy zasiadają do telewizorów i kibicują swoim drużynom w walce o królowanie w mieście. Na trybunach pojawiło się wiele gwiazd. Wśród nich między innymi słynny Ronaldo, a więc Mistrz Świata z 2002 roku z Brazylią oraz Pierluigi Collina były sędzia i szef sędziów UEFA. Przed dzisiejszym meczem zdecydowanie w lepszych humorach byli gracze Antonio Conte. Pomimo problemów ze Slavią Praga w Lidze Mistrzów (wynik 1:1) to jednak w lidze zajmowali przed tą kolejką pozycję lidera z kompletem punktów.

Pierwsza połowa pod dyktando Interu. Goście zdecydowanie częściej przebywali w polu karnym Milanu zmuszając do interwnecji Donnarummę. Pierwszą okazję mieli już w 10. minucie, kiedy Rodriguez zagrywając do bramkarza nie zauważył, że na piłkę czai się tam Lautaro Martinez i w tej sytuacji niewiele brakowało, a mielibyśmy bramkę. Kolejną sytuację miał Romelu Lukaku, który po dostaniu podania zabrał się z piłką w pole karne, z dużym trudem poradził sobie z jego uderzeniem bramkarz, ale przy tej sytuacji napastnik Interu był na pozycji spalonej, więc w przypadku zdobycia bramki zostałaby ona anulowana. Kilka chwil później powinno być 1-0 dla Neazzurich. Podanie do Martineza, jego strzał obronił Donnarumma, piłka trafiła jeszcze pod nogi D’ Ambrosio, ale ten z najbliższej odległości trafił tylko w słupek. W 36. minucie do kolejnej interwnecji został zmuszony bramkarz Milanu. Po dośrodkowaniu przewrotką uderzał D’ Ambrosio. Gospodarze zagrozili poważniej w końcówce pierwszej połowy. Najpierw po kontraataku próbował Suso, ale jego rajd w polu karnym zatrzymał Asamoah. Chwilę później po wrzutcę Leao głową uderzał Piątek, piłka przeleciała w tej sytuacji nad poprzeczką.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla Interu. W 49. minucie Sensi z Brozoviciem krótko rozegrali rzut wolny, ten drugi uderzył i zdobył bramkę łapiąc Donnarummę na wykroku. Bramka została uznana po analizie VAR, bo sędziowie mieli wątpliwości, czy nie było pozycji spalonej wśród graczy Interu. W 60. minucie znów do interwencji był zmuszony Donnarumma. Tym razem mocnym uderzeniem próbował pokonać go Martinez. W 78. minucie Inter podwyższył prowadzenie. Barella po dostaniu podania dośrodkował w pole karne, gdzie najlepiej zachował się Romelu Lukaku. Kilka chwil później mogło być już 0-3. Dobra akcja Interu zakończona strzałem Politano, piłka wylądowała tylko na poprzeczce. Odpowiedzieć próbował także Milan, a konkretniej Theo Hernandez w indywidualnej akcji, ale jego strzał trafił w słupek. W doliczonym czasie gry swoją szansę miał Candreva, który znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, ale wślizg Mussachio uratował prawdopodobnie Milan przed stratą bramki.

21 września 2019 r. , 4. kolejka Serie A, Stadio Giuseppe Meazza (Mediolan)

AC Milan – Inter Mediolan 0:2(0:0)

Brozović 49′ , Lukaku 78′

AC Milan: Donnarumma – Conti, Mussachio, Romagnoli, Rodriguez (72′ Hernandez) – Calhanoglu (64′ Paqueta), Biglia, Kessie – Suso – Piątek, Leao (83′ Rebić)

Inter: Handanović – D’ Ambrosio, Godin, de Vrij, Skriniar, Asamoah – Barella (82′ Candreva), Brozović, Sensi (71′ Vecino) – Martinez (76′ Politano), Lukaku

żółte kartki: Conti, Rebić – D’ Ambrosio

sędzia: Daniele Doveri