Ile może wynieść Barcelonę ewentualny transfer Haalanda?

Erling Haaland

besoccer.com

Erling Haaland jest obecnie na wielu listach życzeń największych klubów starego kontynentu. Jednym z tych zespołów jest FC Barcelona, która dostała pewną propozycję od Mino Raioli – agenta norweskiego napastnika.

Mino Raiola oraz ojciec Haalanda wybrali się ostatnio w podróż do Hiszpanii. Najpierw zawitali w Barcelonie, gdzie spotkali się z Joanem Laportą, a później wylecieli do Madrytu, tym razem na rozmowę z Florentino Perezem. Zatem było już jasne, że otoczenie piłkarza stara się, aby ten już najbliższego lata zmienił  barwy, a Mino Raiola zaczął swoją grę.

Wczoraj Gerard Romero (RAC1) podał do wiadomości, że Raiola złożył pewną ofertę katalońskiemu klubowi. Jeśli Barca chce sprowadzić na Camp Nou jednego z najbardziej perspektywicznych zawodników na świecie, musi się liczyć z poniesieniem wysokich kosztów.

Zarówno agent, jak i ojciec 20-latka mieliby dostać po 20 milionów euro, a sam zawodnik miałby zarabiać w Barcelonie 30 milionów euro rocznie (netto). Do tego oczekują, że Leo Messi pozostanie na Camp Nou. Oprócz tego trzeba doliczyć koszt transferu z Borussi Dortmund, który szacuje się na około 150 milionów euro. Obecnie zawodnik zarabia 6 milionów euro netto rocznie, więc byłby to ewidentnie wielki skok.

Co ciekawe, nocą z niedzieli na poniedziałek sam Mino Raiola za pośrednictwem mediów społecznościowych zdementował te pogłoski, jednak wydaje się, że prowizja dla agenta piłkarza i tak będzie znajdowała się w podobnym wymiarze finansowym. Oprócz tego sam Gerard Romero podczas swojego nocnego streamu na Twitchu zadzwonił do 53-latka z pytaniem – “Mówisz, że moje informacje są fałszywe, o co w tym chodzi?”, na co Raiola mu odpowiedział – “Jesteś szalony. Przestań do mnie dzwonić. Poza tym to nie jest odpowiednia pora na telefony”.

Pozostaje pytanie – czy Blaugranę stać na tak wielki transfer? Dopięcie go na ostatni guzik wyniosłoby plus minus 200 milionów euro, a warto przypomnieć, że nie tak dawno nie stać ich było na sprowadzenie Depaya za 30 milionów. Oczywiście trzeba poczekać do letniego okna transferowego, ponieważ negocjacje dopiero się rozpoczęły i jeszcze wiele może się w tej sprawie zmienić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.