II Liga: Kolejne wypożyczenie Wojciecha Kamińskiego

Warta Poznań - Piast Gliwice PKO Ekstraklasa

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Piast Gliwice stara się uporządkować swoją sytuację w kadrach piłkarskich. Między innymi dotyczy to zawodników, którzy na co dzień nie mają szans na zaistnienie w pierwszym zespole. Jednym z takich graczy jest Wojciech Kamiński, który spróbuje się “odbudować” w składzie Wigier Suwałki. O wypożyczeniu wspomnianego poinformował oficjalny serwis internetowy popularnych “Piastunek”.

20-letni piłkarz w ostatnim czasie zebrał szeroką gamę doświadczeń. W dwóch poprzednich sezonach występował na poziomie pierwszej ligi, na zasadzie wypożyczenia. Aktualne rozgrywki rozpoczął na zapleczu PKO BP Ekstraklasy, gdzie starał się trzymać w ryzach środek pola Sandecji Nowy Sącz. Trener Piotr Mandrysz w pierwszej fazie kampanii mocno wierzył w jego umiejętności, czego efektem były występy w pięciu meczach. Z każdym następnym miesiącem pozycja środkowego pomocnika w zespole nie miała już tak wielkiej wagi i nie był on już brany pod uwagę, w kontekście gry na boisku. Dużo lepsze wrażenia przyniósł epizod w Bruk-Bet Termalice Nieciecza, dla którego pracował w sezonie 2019/20. Udało mu się zanotować dwanaście spotkań o punkty oraz zebrać pozytywne recenzje od członków sztabu szkoleniowego. Należy przypomnieć, że “Słoniki” do samego końca rywalizowały o awans do elity, lecz w półfinale barażów uległy (0:1) Warcie Poznań.

Wojciech Kamiński ma za zadanie wspomóc klub z Suwałk, który toczy ambitny bój o powrót do Fortuna 1. Liga. Lokalna społeczność marzy o błyskawicznym awansie, po bardzo smutnej degradacji sportowej w poprzednim roku. Ekipa z województwa podlaskiego zamknęła wówczas ligową stawkę, z dorobkiem dwudziestu sześciu punktów. Do bezpiecznych miejsc strata wyniosła aż czternaście oczek. Na ten moment zajmuje ona 4. miejsce, a dystans do miejsc dających automatyczną promocję obejmuje zaledwie pięć punktów (38;33). Gdyby dzisiaj zakończyła się batalia, to z bezpośredniego wejścia o klasę wyżej cieszyłyby się: Górnik Polkowice oraz GKS Katowice.

Źródła: oficjalna strona internetowa Piasta Gliwice, portal Transfermarkt, własne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *