II Liga: Czwarta porażka w sezonie Widzewa Łódź, sensacyjny falstart po przerwie

Widzew Łódź Stadion

Widzew Łódź Stadion / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piłkarze Widzewa Łódź sensacyjnie ulegli w środowym meczu 23. kolejki II Ligi Skrze Częstochowa (1:2). Klub spod Jasnej Góry w tym sezonie bije się o utrzymanie.

Cele obu drużyn są odmienne – łodzianie chcą po latach wrócić na zaplecze Ekstraklasy, natomiast częstochowianie mocno rozczarowują i będą się bronić przed degradacją. Pierwsza połowa była dość wyrównana i wbrew pozorom Skra tworzyła ciekawe sytuacje. Widzewowi często brakowało skuteczności. W 32. minucie z dalszej odległości uderzył Marcel Gąsior, a piłka odbiła się od poprzeczki. Tuż po przerwie goście  zdobyli gola w 49. minucie za sprawą Adama Mesjasza z rzutu karnego. Nie takiego scenariusza wyobrażali sobie kibice Widzewa. W 55. minucie akcję wykończył Daniel Rumin i zapewnił swojej drużynie komplet punktów. Podopiecznych Marcina Kaczmarka stać było na gola w końcówce, ale trzy punkty pojechały do Częstochowy.

W Pruszkowie drugi mecz z kolei wygrała Bytovia Bytów (2:0) i tym samym są ostatnim zespołem, który jest na miejscu dającym baraże o awans. Dzień konia miał Damian Michalik ze Stali Rzeszów, który był autorem hat-tricka w rywalizacji z Elaną Toruń. Dla 27-latka były to pierwsze trafienia w kampanii ligowej. Do 89. minuty w Stalowej Woli prowadziła Olimpia Elbląg, ale pod koniec meczu sprawę w swoje nogi wzięli gospodarze, którzy wyrównali i zdobyli cenny punkt.