ICC: Arsenal pokonał Bayern. Bramka Lewandowskiego

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek, Polska - Izrael / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Arsenal pokonał Bayern Monachium 2:1 w ramach towarzyskich rozgrywek International Champions Cup.

Zarówno dla Unai’a Emery’ego, jak i Niko Kovaca była to okazja przetestowania dwóch jedenastek i różnych ustawień. Robert Lewandowski pojawił się na boisku w drugiej połowie, zmieniając Thomasa Muellera i przejmując opaskę kapitana od Manuera Neuera.

Arsenal wyszedł na prowadzenie w 49. minucie spotkania. Henrikh Mkhitaryan dośrodkował w pole karne i strzelił Pierre-Emerick Aubameyanga. Lot piłki przypadkowo zmienił Louis Pozanski, zaliczając samobójcze trafienie. Bayern wyrównał w 71. minucie. Serge Gnabry świetnie dośrodkował na głowę Roberta Lewandowskiego, który wpakował piłkę do siatki. Arsenal decydującego gola strzelił w ostatnich minutach meczu, a wynik ustalił Edward Nketiah.

Mecz został rozegrany na Dignity Health Sports Park w Stanach Zjednoczonych.

Arsenal – Bayern Monachium 2:1 (0:0)

49. Pozanski (sam.), 88. Nketiah (Nelson) – 71. Lewandowski (Gnabry)