Ibrahimović: Premier League jest przereklamowana

MUFC

Szwedzki napastnik cieszył się pamiętna kampanią 2016-2017 z Manchesterem United i wierzy, że jego starania uciszyły każdego wątpiącego w jego możliwości.

Enigmatyczny Szwed przybył na Old Trafford latem 2016 roku, posmakowawszy już największych tytułów w Holandii, Hiszpanii, Włoszech czy Francji. Jego przybycie do Anglii zrodziło dużo wątpliwości na temat jego możliwości gry na tak wysokim poziomie w wieku 35 lat. Jak się okazało, Ibrahimović zdobył 28 goli we wszystkich rozgrywkach, w tym zwycięskie gole o Tarczę Wspólnoty czy w finale EFL Cup.

Zlatan nigdy nie wątpił, że odniesie sukces. Z wrodzoną pewnością siebie twierdzi, że odnalazł się w United szybciej niż się spodziewał. W wywiadzie dla FourFourTwo na temat swojego pobytu w Anglii powiedział:

– Miałem za sobą długą karierę piłkarską, zanim przybyłem do Anglii. Grałem w wielu krajach dla wielu, różnych klubów. Ludzie mówili, że lepiej bym nie jechał do Anglii, ponieważ jeśli zawiodę, będzie się mówiło, że nie jestem zbyt dobry. Każdy był temu przeciwny. I zgadnij co? To mnie zmotywowało. Dało mi adrenalinę.

– Podobała mi się Premier League. Uważam ją za bardzo ekscytującą ligę. Bardzo dużo uwagi się jej poświęca, jednak mam wrażenie, że jakość w niej jest zbytni przereklamowana – indywidualna jakość i techniczna część. Natomiast trzeba przyznać, że tempo jest bardzo szybkie. Nawet jeśli jesteś najlepszy, ale nie poradzisz sobie z rytmem, tempem gry to nie odniesiesz sukcesu.

Ibrahimović uważa, że wszedłby jeszcze z większym hukiem na angielskie boiska, gdyby wykonał ten ruch wcześniej w swojej karierze. Przy okazji kpiąc z tych, którzy ośmielili się go spisać na straty, tuż po tym jak podpisał kontrakt z Czerwonymi Diabłami.

– Macie szczęście, że nie przyszedłem do United dziesięć lat wcześniej, ponieważ jeśli zrobiłem to, co zrobiłem w wieku 35 lat, wyobraź sobie, co by było gdybym miał 25 lat. Byłaby to zupełnie inna historia. Przybyłem do klubu i ludzie się śmiali, że przyjechałem na wózku inwalidzkim. Wszystkich ludzi, którzy tak mówili, wsadziłem na wózek inwalidzki. To jest to co zrobiłem.

Sezon Zlatana został przerwany przez poważną kontuzję kolana. Na sezon 2017/2018 został podpisany kontrakt, jednak został on przerwany przez Jose Mourinho, aby szwedzki napastnik mógł przejść do MLS.

– Jestem bardzo dumny i bardzo szczęśliwy, że przybyłem do United – to był właściwy klub. Wygraliśmy i zrobiłem to, co zrobiłem, zanim doznałem kontuzji. Świetnie się bawiłem – wspaniałe wspomnienia. Jestem związany z United na zawsze. Fani są niesamowici: gdziekolwiek się udałem, widziałem czerwone koszulki, co było fantastyczne. To bardzo ważny moment w mojej karierze. – kończy Zlatan Ibrahimović.

Źródło: www.goal.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi