Fortuna I liga: Zwycięstwo ulubieńców Polsatu

W meczu kończącym 14. kolejkę Fortuna I ligi Arka Gdynia straciła punkty. Spadkowicz z Ekstraklasy musiał uznać wyższość beniaminkowi z Łodzi. Widzew – Arka 2:1.

Wynik meczu w dwudziestej drugiej minucie otworzył 20-letni Karol Czubak, dla którego był to premierowy gol w sezonie. Dwie minuty po zmianie stron wyrównał Mateusz Żebrowski. 25-letni napastnik, który w zeszłym sezonie grał na czwartym szczeblu rozgrywek ma już cztery trafienia. Wynik spotkania w sześćdziesiątej pierwszej minucie ustalił najskuteczniejszy strzelec Widzewa (sześć goli), Marcin Robak. W tabeli po 14. kolejkach Widzew z dorobkiem 19 punktów zajmuje jedenastą pozycję, a klub z Trójmiasta z 24 oczkami na koncie jest piąta. W następnej serii spotkań ulubieńcy Polsatu zagrają w Tychach z GKS-em (siódma pozycja), a gracze Ireneusza Mamrota podejmować będą Koronę Kielce (ósme miejsce).

29.11.2020, godz. 12:40 Widzew Łódź – Arka Gdynia 2:1 (1:0)
Karol Czubak 22′, Marcin Robak 61′ – Mateusz Żebrowski 47′
żółte kartki: Michał Grudniewski, Dominik Kun, Mateusz Możdżeń – Juliusz Letniowski, Rafał Wolsztyński.