I liga: Zawisza gromi, hattrick Drygasa

W zaległym spotkaniu 17. kolejki I ligi piłkarze Zawiszy Bydgoszcz pokonali na własnym stadionie Zagłębie Sosnowiec 6:1. Hattrickiem w tym meczu popisał się Kamil Drygas. Goście kończyli mecz w dziesięciu.

Beniaminek z Sosnowca już od siódmej minuty po czerwonej kartce dla Łukasza Sołowieja musiał sobie radzić grając w osłabieniu. Obrońca gości sfaulował Drygasa w polu karnym i sędzia z Legnicy wskazał na jedenasty metr boiska. Rzut karny wykonał sam poszkodowany i tym samym gospodarze wyszli na prowadzenie. Pięć minut później po golu Michała Fidziukiewicza półfinalista Pucharu Polski wyrównał stan rywalizacji. To wszystko na co było stać w tym meczu podopiecznych Artura Derbina. Pięć minut przed przerwą na prowadzenie po bramce Szymona Lewickiego znowu wyszli gospodarze, a w ostatniej minucie pierwszej połowy na 3:1 podwyższył Kamil Drygas. Minutę po zmianie stron trzecią swoją bramkę w tym meczu i siódmą w sezonie zdobył pomocnik Zawiszy, Drygas. W 56. minucie Szymon Lewicki podwyższył na 5:1. Dla 27-latka była to dziewiąta bramka w sezonie i tym samym kończy jesień na pozycji wicekróla strzelców. W 72. minucie wynik meczu ustalił Jakub Smektała.

05.12.2015, godz. 16:00 Zawisza Bydgoszcz – Zagłębie Sosnowiec 6:1 (3:1)
1:0 – Kamil Drygas (8′) – rzut karny
1:1 – Michał Fidziukiewicz (13′)
2:1 – Szymon Lewicki (40′)
3:1 – Kamil Drygas (45′)
4:1 – Kamil Drygas (46′)
5:1 – Szymon Lewicki (56′)
6:1 – Jakub Smektała (72′)