I liga: Zadyszka Radomiaka

Polsatsport.pl

Radomiak przegrał 0:2 w Pruszkowie z Miedzią Legnica w ramach 6. kolejki Fortuna I ligi. Dla Zielonych to druga porażka po trzech zwycięstwach z rzędu.

Natomiast klub z Dolnego Śląska odniósł pierwszą wyjazdową porażkę w tym sezonie. Wcześniej gracze Jarosława Skrobacza musieli uznać wyższość Bełchatowianom oraz Arce.

Wracając do dzisiejszego meczu to należy przyznać, że żadna z drużyn nie oddała celnego strzału zza pola karnego, a przecież przy padającym deszczu ten element mógłby doprowadzić do błędu któregoś z bramkarzy. Wynik spotkania w dwudziestej ósmej minucie otworzył Krzysztof Drzazga, wykorzystując rzut karny. Później trzy razy goście próbowali wymusić karnego, ale sędzia nie dał się nabrać. Drugą i zarazem ostatnią bramkę w osiemdziesiątej piątej minucie strzelił Jakub Łukowski, który na placu gry pojawił się cztery minuty wcześniej. Miedź mogła już wcześniej podwyższyć wynik, ale w sześćdziesiątej pierwszej minucie Adrian Purzycki przestrzelił w sytuacji sam na sam.

W następnej serii spotkań Miedzianka podejmie w derbach Dolnego Śląska Chrobry Głogów, a Radomianie zagrają w Niecieczy z wiceliderem rozgrywek.

30.09.2020, godz. 19:00 Radomiak – Miedź Legnica 0:2 (0:1)