I liga: Wyniki sobotnich spotkań 14. kolejki

Przełamanie Zawiszy, Bełchatowa i Miedzi.  Kluczbork i Pogoń nadal bez porażki, Bytovia znów remisuje, a Rozwój z Olimpią w kryzysie.

W Kluczborku miejscowy MKS podzielił się punktami z tegorocznym królem remisów Bytovią (siódmy remis). Gospodarze przez ponad godzinę grali w przewadze jednego zawodnika po tym jak w 28. minucie Sergejs Kozans został ukarany czerwoną kartką. Dziewięć minut później po bramce Mateusza Klichowicza (szóstak bramka) podopieczni Tomasza Kafarskiego wyszli na prowadzenie. Wynik spotkania w 73. minucie meczu ustalił Sebastian Deja, dla którego była to trzecia bramka w tegorocznych rozgrywkach. Gospodarze podtrzymali swoją znakomitą serię i od pięciu spotkań są niepokonani.

24 października, 15:00 MKS Kluczbork – Bytovia Bytów 1:1 (0:1)
0:1 – Mateusz Klichowicz (37′)
1:1 – Sebastian Deja (73′)

Do Katowic na mecz z ostatnim w tabeli Rozwojem przyjechała Pogoń, która tydzień temu również na wyjeździe pokonała przedostatnią Olimpię. Gospodarze do tego spotkania podchodzili w fatalnych nastrojach – trzy mecze bez strzelonej bramki oraz cztery spotkania bez wygranej. Goście z kolei byli na przeciwległym biegunie – trzy mecze bez straconej bramki oraz pięć spotkań bez porażki. Nic zatem dziwnego, że faworytem w tym spotkaniu była ekipa z Siedlec, która po bramce Dawida Dziegielskiego i dwóch trafieniach Adama Dudy wygrała 3:2.

24 października 15:00 Rozwój Katowice – Pogoń Siedlce 2:3 (1:1)
0:1 – Adam Duda (5′)
1:1 – Damian Mielnik (36′)
1:2 – Dawid Dziegielski (76′)
2:2 – Tomasz Wróbel (78′)
2:3 – Adam Duda (80′)

Zwycięstwo, remis i pięć porażek – to bilans Wigier na własnym boisku. Gracze z polskiego bieguna północy nie wygrali przed własną publicznością już od sześciu spotkań. Ostatni i jak dotychczas jedyny raz zdobyli komplet punktów 9. sierpnia w meczu z Rozwojem (4:0). Z kolei Zawisza po dwóch niespodziewanych porażkach z rzędu w końcu odniósł zwycięstwo i dzięki temu awansował na trzecie miejsce w tabeli. Gospodarze ten mecz kończyli w osłabieniu. Trzy minuty przed końcem spotkania Kamil Lauryn ukarany został czerwoną kartką (za drugą żółtą).

24 października, 17:00 Wigry Suwałki – Zawisza Bydgoszcz 0:1 (0:0)
0:1 – Jakub Smektała (83′)
W Legnicy przyszło długo oczekiwane zwycięstwo, bowiem gracze z Dolnego Śląska wygrali pierwszy raz od czterech spotkań. Dzisiaj pokonali będącą w mega kryzysie Olimpię, która zaliczyła trzeci mecz z rzędu bez strzelonego gola, a czwarty na obcym terenie. Na domiar złego klub z Grudziądza w tym sezonie nie wygrał jeszcze żadnego wyjazdowego spotkania (na siedem rozegranych).

24 października, 17:00 Miedź Legnica – Olimpia Grudziądz 4:0 (2:0)
1:0 – Łukasz Garguła (16′)
2:0 – Valerijs Sabala (24′)
3:0 – Valerijs Sabala (47′)
4:0 – Wojciech Łobodziński (53′)

Spadkowicz z ekstraklasy długo czekał na komplet punktów. W ostatnich pięciu spotkaniach podopieczni Rafała Ulatowskiego nie potrafili pokonać swojego rywala. Jedyną bramkę w dzisiejszym meczu zdobył Hieronim Gierszewski. 19-letni napastnik, który jest wypożyczony z Lechii Gdańsk strzelił już czwartą bramkę. Goście przez ostatnie pół godziny grali w osłabieniu po tym jak Kamil Słaby został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką.

24 października, 17:00 GKS Bełchatów – Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0)
1:0 – Hieronim Gierszewski (58′)