Pewne zwycięstwo West Hamu

the guardian

W 10. kolejce angielskiej Premier League West Ham United pokonał na Upton Park Chelsea 2:1. Bramki dla popularnych Młotów strzelali Mauro Zarate i Andy Carroll, gola dla Mistrzów Anglii zdobył Gary Cahill.

Naprawdę groźnie pierwsi zaatakowali goście. Po ładnej, kombinacyjnej akcji Fabregas zagrał niekonwencjonalnie do Diego Costy, jednak piłka po uderzeniu Hiszpana poleciała w trybuny. West Ham od początku grał odważnie, w spotkanie dobrze wszedł Dimitri Payet, który w 17 minucie oddał niezły strzał bezpośrednio z rzutu wolnego. Chwilę później gospodarze cieszyli się z pierwszego gola. Jego autorem był Mauro Zarate. Dośrodkowanie z rzutu rożnego przeszło Diego Costę i piłka trafiła pod nogi Argentyńczyka, który silnym uderzeniem w krótki słupek pokonał Asmira Begovicia.

Po bramce dla West Hamu Chelsea próbowała przejąć inicjatywę, swoją okazję, jakże by inaczej, z rzutu wolnego miał Willian. W kolejnym spotkaniu najlepsze okazje The Blues stwarzali po stałych fragmentach; piłka po uderzeniu Kurta Zoumy nie przekroczyła jednak linii bramkowej:

west ham v cfc NO GOAL

West Ham w końcówce ograniczył się do kontrataków. Stuprocentowej sytuacji po zagraniu Payeta nie wykorzystał jednak Lanzini. Chelsea również atakowała – jedna z kontr piłkarzy Jose Mourinho zakończyła się bramką, prawidłową, ale nieuznaną – sędzia liniowy podniósł chorągiewkę. W 43 minucie zupełnie irracjonalnie zachował się Matić, który faulując przy linii bocznej przeciwnika obejrzał drugą żółtą kartkę, a awanturujący się asystent Chelsea został wyrzucony na trybuny.

Na początku drugiej połowy z boiska zszedł Fabregas, a na placu gry zameldował się John Obi Mikel. The Blues próbowali przejąć inicjatywę, jednak ich próby były nieskuteczne. W 56 minucie bramkę po rzucie rożnym zdobył Gary Cahill. Słaba dyspozycja gości i gra w przewadze poskutkowały zmianą w grze West Hamu. Bilić wprowadził drugiego napastnika – Andy’ego Carrolla, a ten odpłacił mu się w 79 minucie strzelając bramkę z główki, po świetnym dośrodkowaniu Aarona Cresswella. Gospodarze do końca meczu kontrolowali przebieg spotkania, a wprowadzenie Radamela Falcao nie wniosło zupełnie nic do gry Chelsea.

Młoty awansowały do pierwszej trójki Premier League, ekipa Slavena Bilicia ma teraz 20 punktów. Chelsea jedenastoma oczkami zajmuje 15 pozycję w tabeli.