I liga: W Radomiu bez niespodzianki

facebook.com/1910radomiak

W meczu 27. kolejki Fortuna I ligi Radomiak pokonał 3:1 Chojniczankę, lecz mógł wygrać wyżej. Dla Zielonych to piąty kolejny mecz bez porażki.

Wynik spotkania w 31. minucie otworzył Patryk Mikita. Dla 26-latka, który strzelił z rzutu karnego, to dwunasty gol w sezonie. Pięć minut później na 2:0 podwyższył Mateusz Michalski, dla którego jest to szósty gol w sezonie. Kontaktową bramkę dziesięć minut po przerwie zdobył Martin Klabnik, lecz na więcej gościom Radomianie nie pozwolili. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik meczu ustalił Adam Banasiak, który na placu gry pojawił się w dziewięćdziesiątej minucie. W następnej serii spotkań podopieczni Dariusza Banasika, którzy po restarcie rozgrywek są niepokonani, zagrają w hicie kolejki w Mielcu ze Stalą. Natomiast klub z Chojnic, który jest już jedną nogą w drugiej lidze zmierzy się w Jastrzębiu z GKS-em. Mecz Chojniczanki rozegrany zostanie w piątek, a Radomiaka w sobotę.

Dzisiejsze spotkanie zostało rozegrane przy pustych trybunach, ponieważ taką decyzją podjął mazowiecki wojewoda Konstanty Radziwił.

20.06.2020, godz. 17:40 Radomiak Radom – Chojniczanka Chojnice 3:1 (2:0)
Patryk Mikita 31′ (k), Mateusz Michalski 36′, Adam Banasiak 93′ – Martin Klabnik 55′
żółte kartki: Damian Nowak, Dominik Sokół – Mateusz Kuzimski, Martin Klabnik, Krystian Wachowiak, Kamil Wiktorski, Tomasz Mikołajczak