I liga: Utrzymanie dla Wigier, spadek GKS-u i Bytovii

facebook.com

Ogromne emocje towarzyszyły nam w ostatniej kolejce Fortuna I lidze. Ba! Emocje towarzyszyły nam do ostatniej sekundy meczu! Wigry się utrzymały, jednocześnie degradując Bytovię i Katowice.

Przy Bukowej oglądaliśmy bezpośrednią walkę o byt na zapleczu Ekstraklasy. Goście musieli ten mecz wygrać i liczyć na potknięcie Wigier, którzy grali w Częstochowie. Natomiast Katowiczanom do utrzymania wystarczał remis i taki właśnie rezultat utrzymywał się do 97. minuty. Sędzia spotkania doliczył pięć minut, ale gra toczyła się o dwie minuty dłużej. W ostatniej akcji meczu bramkarz gości, Andrzej Witon strzałem głową umieścił piłkę pod poprzeczką gospodarzy i sędzia zakończył mecz. Piłkarze Bytovii cieszyli się jak dzieci, ponieważ byli przekonani, że się utrzymali. Jednak kilka chwil później usłyszeli wynik z Częstochowy i zeszło z nich powietrze. Rezultat w Częstochowie tak samo, jak w Katowicach zmienił się w doliczonym czasie gry. Do 92. minuty był remis, ale goście ostatecznie wygrali i utrzymali się w I lidze.

Katowiczanie mogą sobie pluć w brodę, ponieważ w 90. minucie meczu mieli znakomitą sytuację do postawienia kropki. Dwóch piłkarzy gospodarzy wyszło z szybkim kontratakiem na jednego obrońcę gości, lecz Śpiączka zmarnował tę stuprocentową jak mogło się wydawać sytuację. Tym samym po dwunastu latach GKS Katowice spadł do II (w tym miejscu warto przypomnieć, że jest to trzeci poziom rozgrywkowy) ligi.

GKS Katowice – Bytovia 1:2 (1:1)
Cullum Rzonca 32′ – Filip Burkhart 29′, Andrzej Witan 97′

Raków Częstochowa – Wigry Suwałki 1:2 (0:1)
Szymon Lewicki 71′ – Bartosz Bida 10′, Daniel Smuga 92′

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi