I liga: Sensacja w Sosnowcu, lider na kolanach

facebook.com/OlimpiaGrudziadz

Na zapleczu ekstraklasy nie ma już niepokonanych drużyn. Lider rozgrywek doznał sensacyjnej porażki. W 10. serii spotkań Zagłębie Sosnowiec przegrało na własnym stadionie z Olimpią Grudziądz 3:5.

Pierwsi na prowadzenie już w drugiej minucie po bramce Marcina Kaczmarka wyszli goście. Dziesięć minut później po strzale Karola Angielskiego było już 2:0. W 18. minucie piłkarze z Grudziądza wiedzieli, że tego meczu przegrać nie mogą. Na 3:0 podwyższył Kamil Kurowski. Trzy minuty później Martin Pribula strzelił bramkę dla gospodarzy. Po zmianie stron swoją drugą, a dla gości czwartą bramkę zdobył Marcin Kaczmarek. W 66. minucie Słowak ponownie strzelił gola dla gospodarzy i mieliśmy już 2:4. Jenaście minut przed końcem meczu Sebastian Dudek zdobył bramkę kontaktową i wydawało się, że wynik meczu jest otwrty. Jednak trzy minuty później Tomasz Nowak został ukarany drugą i w konsekwencji czerwona kartą i gospodarzom przyszło grać w osłabieniu jednego zawodnika. Goście wykorzystali ten fakt i w 90. minucie wynik meczu ustalił Kamil Kurowski.

Dla Zagłębia była to pierwsza ligowa porażka. Z kolei dla klubu z kujawsko-pomorskiego była to pierwsza wygrana po trzech porażkach z rzędu.

W następnej kolejce Zagłębie zagra w Puławach z Wisłą, a Olimpia podejmować będzie Bytovię.

24.09.2016, godz. 18:30 Zagłębie Sosnowiec – Olimpia Grudziądz 3:5 (1:3)
Martin Pribula 21′, 66′, Sebastian Dudek 79′ – Marcin Kaczmarek 2′, 52′, Karol Angielski 12′, Kamil Kurowski 18′, 90′
żółte kartki: Nowak, Matusiak – Kaczmarek, Banasiak.
czerwona kartka: Tomasz Nowak 82′ (Zagłębie).

Zagłębie: Jakub Szumski – Marcin Sierczyński (55′ Jakub Wilk), Arkadiusz Najemski, Krzysztof Markowski (87′ Dominik Böttcher), Žarko Udovičić, Robert Bartczak, Łukasz Matusiak, Sebastian Dudek, Tomasz Nowak, Martin Pribula, Wojciech Łuczak.

Olimpia: Jakub Wrąbel – Damian Ciechanowski, Matic Žitko, Mariusz Malec, Marcin Woźniak, Damian Michalik (64′ Arkadiusz Kasperkiewicz), Kamil Kurowski, Marcin Smoliński (73′ Adrian Bielawski), Marcin Kaczmarek, Karol Angielski, Damian Warchoł (58′ Adam Banasiak).