I liga: Sensacja w Katowicach

własne

W pierwszym sobotnim spotkaniu I ligi, autsajder rozgrywek, Rozwój Katowice pokonał wicelidera, Wisłę Płock 2:1. Dla gospodarzy jest to pierwsze zwycięstwo od pierwszej kolejki, kiedy to klub z Katowic niespodziewanie pokonał w Grudziądzu miejscową Olimpię. Z kolei “Nafciarze” przerwali serię trzech zwycięstw z rzędu.

Już w trzynastej minucie po bramce Łukasza Winiarczyka gospodarze wyszli na prowadzenie. Trzy minuty później piłkarz gości, Wojciech Łuczak został ukarany żółtą kartką, a dwie minuty przed przerwą były napastnik m.in. holenderskiego Willem II Tilburg zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Trzynaście minut po zmianie stron 20-letni napastnik gospodarzy, Patryk Kun podwyższył na 2:0 i niespodzianka wisiała w powietrzu. Kwadrans przed zakończeniem spotkania inny piłkarz znany z holenderskich boisk, Mikołaj Lebedyński zdobył kontaktową bramkę dla gości. Końcówka meczu dostarczyła emocji, ponieważ trzy minuty przed końcem czerwoną kartkę obejrzał zawodnik gospodarzy, Robert Menzel, lecz wynik nie uległ zmianie dzięki temu Rozwój wydostał się z ostatniego miejsca w tabeli.

19.09.2015, godz. 15.00 Rozwój Katowice – Wisła Płock 2:1 (1:0)
1:0 – Łukasz Winiarczyk (13′)
2:0 – Patryk Kun (58′)
2:1 – Mikołaj Lebedyński (75′)
czerwone kartki: Robert Menzel (87′) – Wojciech Łuczak (43′)