I liga: Sandecja wygrała ważny mecz

Sandecja Nowy Sącz wygrała 2:1 w Jastrzębiu Zdroju z miejscowym GKS-em w ramach 25. kolejki Fortuna I ligi. Klub z Małopolski dzięki temu zwycięstwu, awansowała na miejsce barażowej. Obie bramki dla gości strzelili „emeryci”.

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Początek meczu nie zapowiadał porażki miejscowych, ponieważ to właśnie oni w dwudziestej ósmej minucie wyszli na prowadzenie po strzale Daniela Szczepana. Dla 25-latka, który zimą przyszedł ze Śląska Wrocław jest to premierowy gol w bieżących rozgrywkach. Osiem minut później Dawid Szufryn wyrównał, a wynik meczu w siedemdziesiątej pierwszej minucie ustalił Maciej Małkowski, który wykorzystał rzut karny. Co ciekawe bramki dla gości strzelili 34 oraz 35 latek. W następnej serii spotkań Sączersi podejmować będą Odrę Opole, a Ślązacy pojadą do Głogowa na mecz z Chrobrym.

12.06.2020, godz. 18:00 GKS Jastrzębie-Zdrój – Sandecja Nowy Sącz 1:2 (1:1)
Daniel Szczepan 28′ – Dawid Szufryn 36′, Maciej Małkowski 71′ (k)
żółta kartka: Kamil Szymura, Patryk Skórecki – Dawid Szufryn, Maciej Małkowski