I liga: Przełamanie Wigier, Katowiczanie nadal w kryzysie

facebook.com

W meczu kończącym 22. kolejkę Fortuny I ligi Wigry Suwałki pokonały GKS Katowice 2:0. Obie bramki padły po strzałach nowych zawodników.

Wynik meczu w trzydziestej trzeciej minucie otworzył 21-letni pomocnik Wiktor Biedrzycki, który w przerwie zimowej przyszedł z Górnika Zabrze. W ostatniej minucie pierwszej połowy na 2:0 podwyższył Joel Huertas. Hiszpan tak samo jak Biedrzycki w Suwałkach zameldował się tej zimy. Dla Wigier jest to pierwsza domowa wygrana po sześciu meczach bez zwycięstwa. Z kolei Katowiczanie nie wygrali od czterech spotkań.

W następnej serii spotkań klub z Bieguna Północy, który zajmuje trzynaste miesjce pojedzie na mecz do Niecieszy zagrać z Termalicą. Natomiast popularna GieKSa, która jest przedostatnia podejmie lidera rozgrywek, Raków Częstochowa. Oba mecze zostaną rozegrane w sobotę.

03.03.2019, godz. 15:00 Wigry Suwałki – GKS Katowice 2:0 (2:0)
Wiktor Biedrzycki 33′, Joel Huertas 45′
żółte kartki: Adam Chrzanowski, Damian Pawłowski, Adrian Piekarski – Kacper Tabiś, Callum Rzonca, Arkadiusz Woźniak.