I liga: Przełamanie Stomilu

Stomil z pierwszą wygraną, Jastrzębie z pierwszą porażką

facebook.com/stomilolsztynsa

W drugim piątkowym meczu 3. kolejki Fortuna I ligi Stomil Olsztyn pokonał GKS Jastrzębie 2:1. Dla klubu ze stolicy Warmii i Mazur to pierwsze punkty w sezonie.

Podopieczni Piotra Zajączkowskiego bardzo dobrze przywitali się ze swoimi kibicami. Dwa poprzednie mecze Olsztynianie grali na wyjeździe. Wynik meczu w 25. minucie otworzył Grzegorz Lech. 36-latek najpierw był faulowany w polu karnym, a następnie wykorzystał jedenastkę, czym zatwierdził tezę, że poszkodowany nie powinien wykonywać karnego. W 67. minucie na 2:0 podwyższył Maciej Pałaszewski, a wynik spotkania w 73. minucie ustalił Adam Wolniewicz. Dla gości jest to pierwsza porażka w sezonie.

W następnej kolejce piłkarze Jarosława Skrobacza podejmować będą GKS Bełchatów, a Stomil pojedzie na mecz do Opola zagrać z Odrą.

Fortuna I Liga, 3. kolejka
09.08.2019, godz. 19:45
Stomil Olsztyn – GKS Jastrzębie 2:1 (1:0)
Grzegorz Lech 25′ (k), Maciej Pałaszewski 67′ – Adam Wolniewicz 73′ (k).
żółte kartki: Szymon Sobczak, Rafał Remisz, Wojciech Hajda – Michał Bojdys, Adam Wolniewicz

Stomil: Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Ołeh Tarasenko, Jakub Mosakowski, Rafał Remisz, Artur Siemaszko (46′ Waldemar Gancarczyk), Wiktor Biedrzycki, Grzegorz Lech, Maciej Pałaszewski (76′ Paweł Głowacki), Mateusz Gancarczyk, Szymon Sobczak.

GKS: Grzegorz Drazik – Dominik Kulawiak, Adam Wolniewicz, Bartosz Jaroszek, Dawid Gojny, Rafał Adamek, Damian Tront, Marek Mróz, Kamil Jadach, Patryk Skórecki (59′ Michał Bojdys), Kamil Adamek.