I liga: Przełamanie Sandecji

W jedynym dzisiejszym meczu 11. kolejki Fortuna I ligi Sandecja Nowy Sącz pokonała Chrobry Głowów 3:2. Dla klubu z województwa małopolskiego, to pierwsza wygrana po pięciu spotkaniach bez zwycięstwa.

Wynik meczu już w trzeciej minucie otworzył Damian Chmiel. Na 2:0 w ostatniej minucie pierwszej połowy podwyższył Kamil Ogorzały. Taki wynik utrzymywał się do 75. minuty, kiedy to Oliver Praznovsky zdobył kontaktowego gola. Pięć minut później był już remis. Drugą bramkę dla gości strzelił Michał Ilków-Gołąb. Ostatnia bramka w tym spotkaniu padła na dwie minuty przed regulaminowym końcem gry. Drugi raz w tym meczu do notesu sędziowskiego zapisał się słowacki obrońca Praznovsky, który strzelił swojaka.

W następnej serii spotkań klub z Dolnego Śląska, który zajmuje przedostatnie miejsce podejmie Wartę Poznań. Natomiast podopieczni Tomasza Kafarskiego, którzy awansowali na dziewiątą pozycję zagrają w Sosnowcu z Zagłębiem.

27.09.2019, godz. 17:30 Sandecja Nowy Sącz – Chrobry Głogów 3:2 (2:0)
Damian Chmiel 3′, Kamil Ogorzały 45′, Oliver Práznovsky 88′ (s) – Oliver Praznovsky 75′, Michał Ilków-Gołąb 80′