I liga: Przełamanie Chrobrego

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 6. kolejki I ligi Chrobry Głogów wygrał przed własną publicznością z Olimpią Grudziądz 2:1 i na tę chwilę jest liderem rozgrywek.

Dla podopiecznych Ireneusza Mamrota była to pierwsza wygrana w tym sezonie na własnym stadionie. Natomiast gracze z Grudziądza nie wygrali jeszcze wyjazdowego meczu. Czwarta drużyna ubiegłego sezonu w trzech dotychczasowych spotkaniach zdobyła zaledwie punkt.

Wszystkie bramki padły w drugiej części gry. Jako pierwsi piłkę do siatki umieścili gospodarze, po znakomitym strzale z rzutu wolnego wykonywanym przez Szymona Drewniaka. Dziewięć minut po zmianie stron piłkarz, który jest wypożyczony z drużyny mistrza Polski strzelił nie do obrony z ok. dwudziestego metra. Trzynaście minut przed końcem meczu stan rywalizacji wyrównał Wojciech Reiman. 27-letni pomocnik zdjął pajęczynę. Wynik spotkania w ostatniej minucie ustalił Maciej Górski.

W kolejnej serii spotkań już w piątek o godz. 18.00 Olimpia podejmować będzie Zawiszę Bydgoszcz. Z kolei Chrobry dzień później o godz. 15.00 zagra w Katowicach z Rozwojem.

30 sierpnia, 17:00 Chrobry Głogów – Olimpia Grudziądz 2:1 (0:0)
1:0 – Szymon Drewniak (54′)
1:1 – Wojciech Reiman (77′)
2:1 – Maciej Górski (90′)