I liga: Podział punktów w Legnicy

W jedynym dzisiejszy meczu 9. kolejki Fortuna I ligi Miedź Legnica zremisowała 2:2 z Olimpią Grudziądz. Goście po kwadransie prowadzili dwoma golami.

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Dwie bramki dla gości to “zasługa” doświadczonego golkipera gospodarzy. 37-letni Łukasz Załuska najpierw nie złapał dośrodkowania z rzutu rożnego i tym samym podarował prezent Remigiuszowi Szywaczowi, który z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki. Trzy minuty później były reprezentant Polski wybił piłkę wprost pod nogi Konrada Handzlika, który zgrał do Augusto, a ten strzałem z lewej nogi z około 18 metrów uderzył w samo okienko. Siedem minut przed przerwą kontaktową bramkę strzelił Paweł Zieliński, a trzy minuty po zmianie stron wynik meczu ustalił Marquitos.

W następnej serii spotkań Miedzianka zagra w Bielsku-Białej z Podbeskidziem. Z kolei podopieczni Jacka Trzeciaka, który dzisiaj debiutował na ławce trenerskiej podejmować będą Termalicę Nieciecza.

15.09.2019, godz. 12:45 Miedź Legnica – Olimpia Grudziądz 2:2 (1:2)