I liga: Podsumowanie 24. kolejki

Polsatsport.pl

Za nami 24. seria spotkań Fortuna I ligi. Nadal na dwóch pierwszych, dających awans do Ekstraklasy miejscach są Podbeskidzie oraz Warta. Natomiast zmiany na dole tabeli. Nową czerwoną latarnią ligi zostały Wigry Suwałki.

Mogłoby się wydawać, że klub z Bieguna Północy zdobył bardzo ważny punkt, ponieważ zremisował z drużyną aspirującą do powrotu do Ekstraklasy. Tymczasem remis okazał się nie zdobyczą punktową, lecz raczej stratą punktów. Jak spojrzymy na to szerzej, to zarówno remis w tym meczu nikogo nie zadowolił.

5 czerwca, godz. 15:30 Wigry Suwałki – Miedź Legnica 1:1 (0:0)
Patryk Czułowski 77′ – Nemanja Mijusković 90′

W drugim piątkowym spotkaniu nie oglądaliśmy bramek. Trzecia w tabeli Stal niespodziewanie podzieliła się punktami z walczącą o utrzymanie Puszczą Niepołomice. Remis dla klubu z Podkarpacia oznacza to, że do prowadzącej dwójki traci już nie dwa, lecz cztery punkty.

5 czerwca, godz. 17:40 Stal Mielec – Puszcza Niepołomice 0:0

W ostatnim piątkowym meczu spotkały się drużyny, które walczą o być albo nie być na zapleczu Ekstraklasy. Lepsi w tym starciu okazali się gospodarze, którzy Bełchatowianom uciekli już na pięć oczek. Na uwagę zasługuje fakt, że piłkarze Marcina Węglewskiego są jedynym zespołem, który po restarcie rozgrywek nie zdobył gola.

5 czerwca, godz. 20:10 Chrobry Głogów 1-0 GKS Bełchatów 1:0 (1:0)
Adrian Benedyczak 43′

W sobotę odbyły się dwa mecze z udziałem drużyn na dwóch pierwszych miejscach. W Bielsku miejscowe Podbeskidzie pokonało Termalikę Nieciecza, a w w Grodzisku Warta wygrała z Olimpią Grudziądz. Oznacza to, że obie ekipy wykorzystały wpadkę najgroźniejszego rywala i nad trzecim miejscem mają w tej chwili cztery punkty przewagi.

6 czerwca, godz. 12:40 Podbeskidzie Bielsko-Biała – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0
Marko Roginić 30′

6 czerwca, godz. 15:10 Warta Poznań – Olimpia Grudziądz 2:0 (0:0)
Jakub Apolinarski 62′, Tomasz Boczek 75′

W czterech niedzielnych meczach padły takie same wyniki, 2:1. Jednak trzy razy wygrywały drużyny przyjezdne, a raz gospodarze. Tymi niegościnnymi byli Sosnowiczanie, którzy pokonali Stomil. Co ciekawe decydująca bramka padła minutę po wyrównaniu.

7 czerwca, godz. 12:40 Zagłębie Sosnowiec – Stomil Olsztyn 2:1 (1:0)
Filip Karbowy 36′, Fabian Piasecki 62′ – Szymon Sobczak 61′ (k)

W Tychach doszło do niespodzianki. Miejscowy GKS gdyby pokonał ostatnią drużynę, to by wskoczył na szóste miejsce, które uprawnia do gry w barażach. Tak się jednak nie stało i z kompletu punktów cieszyli się piłkarze z Chojnic, którzy dzięki temu opóścili ostatnie miejsce.

7 czerwca, godz. 15:10 GKS Tychy – Chojniczanka Chojnice 1:2 (0:1)
Szymon Lewicki 66′ – Tomasz Mikołajczak 40′, 69′

Radomiak po trzech meczach bez zwycięstwa w końcu wygrał. Zwycięstwo cieszy podwójnie, ponieważ gracze Dariusza Banasiaka przez pół godziny grali w osłabieniu jednego zawodnika. Natomiast Sączersi przerwali swoje dokonania – trzech spotkań bez porażki oraz dwóch zwycięstw na zero z tyłu.

7 czerwca, godz. 17:00 Sandecja Nowy Sącz – Radomiak Radom 1:2 (0:1)
Mariusz Gabrych 61′ – Rafał Makowski 20′, Mateusz Michalski 53′

W Opolu Odra przegrała mimo, że do sześćdziesiątej szóstej minuty prowadziła. Jakby tego było mało w pięćdziesiątej szóstej minucie goście przy stanie 1:0 nie wykorzystali jedenastki. Jednak podopieczni Jarosława Skrobacza nie załamali się i dziesięć minut później był już remis, a koniec końców na sześć minut przed regulaminowym końcem gry, do siatki gospodarzy trafił obrońca Odry.

7 czerwca, godz. 17:00 Odra Opole – GKS 1962 Jastrzębie Zdrój 1:2 (0:0)
Arkadiusz Piech 52′ – Farid Ali 66′, Patryk Janasik 84′ (s)