I liga: Pierwsze zwycięstwo lidera

termalica

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

I liga: Pierwsze zwycięstwo lidera. W inauguracyjnym meczu 20. kolejki Fortuna I ligi GKS Bełchatów przegrał 1:2 z Termaliką Nieciecza. Dla gości to pierwsza tegoroczna wygrana.

Wynik meczu w ósmej minucie niespodziewanie otworzył Maciej Mas. Dla 19-letniego napastnika to pierwszy występ w 2021 roku i premierowe trafienie w bieżących rozgrywkach. Goście wyrównali dopiero w sześćdziesiątej piątej minucie, po uderzeniu Romana Gergela (15 ligowa bramka) z rzutu karnego. Decydującą bramkę na wagę pierwszych tegorocznych trzech punktów zdobył Kacper Śpiewak. Dla 20-letniego obrońcy, który na boisku pojawił się po przerwie, to piąty gol. W następnej serii spotkań Bełchatowianie, którzy doznali siódmej z rzędu porażki, zagrają w Tychach, a lider zagra na wyjeździe z Resovią.

12.03.2021, godz. 17.40 GKS Bełchatów – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 (1:0)
Maciej Mas 8′ – Roman Gergel 65′ (k), Kacper Śpiewak 85′
żółte kartki: Bartosz Żurek, Patryk Winsztal – Paweł Żyra, Adam Radwański, Michal Bezpalec.