I liga: Hit kolejki zmienił lidera

WIkimedia

Najciekawszy mecz 22. kolejki Fortuna I ligi dał nam zmianę lidera. Podbeskidzie Bielsko-Biała przed własną publicznością pokonało Wartę Poznań 2:0. Goście przez większość meczu grali w dziesięciu.

Wynik meczu w ósmej minucie otworzył Michał Rzuchowski. Minutę przed końcem pierwszej połowy drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Bartosz Kieliba. Sześć minut po zmianie stron Bartosz Jarach dorzucił drugą bramkę i w tym momencie było pewne, że Górale zwycięstwa nie oddadzą. W tabeli Podbeskidzie zrównało się punktami z Wartą i obie drużyny nad trzecią Stalą Mielec mają dwa punkty przewagi. W następnej serii spotkań nowy lider rozgrywek zagra w Grudziądzu z Olimpią, a klub ze stolicy Wielkopolski ponownie pojedzie na Górny Śląsk zagrać z GKS-em Jastrzębie Zdrój.

9.03.2020, godz. 18:00 Podbeskidzie Bielsko-Białą – Warta Poznań 2:0 (1:0)
Michał Rzuchowski 8′, Bartosz Jaroch 51′
żółte kartki: Łukasz Sierpina, Dmytro Baszłaj, Rafał Figiel – Bartosz Kieliba, Michał Grobelny.
czerwona kartka: Bartosz Kieliba 44′ ( Warta).