Maksymilian Rozwandowicz (ŁKS) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W najciekawszym meczu 23. kolejki Fortuna I ligi Stal Mielec przegrała 1:0 z ŁKS-em Łódź. Jedyny gol padł z rzutu karnego, goście kończyli mecz w dziesięciu.

Goście od samego początku stwarzali sytuacje bramkowe, ale to gospodarze mogli wyjść pierwsi na prowadzenie. W 18. minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Andreja Prokić. Od tego czasu Stal przejęła inicjatywę, ale nie przełożyło się to korzystny rezultat. Siedem minut po zmianie stron po kontrowersyjnym rzucie karnym gola zdobył Maksymilian Rozwandowicz. W 78. minucie Lukas Bielak został ukarany drugą żółtą kartką i w konsekwencji wyleciał z boiska. Warto zaznaczyć, że Słowak dwie minuty wcześniej został upomniany żółtym kartonikiem. W ostatniej minucie gospodarze mogli tego meczu nie przegrać, ale Sergio Mendiguchia trafił w słupek i tak serie – jedenastu spotkań bez porażki oraz osiem zwycięstw z rzędu zostały przerwane. Ełkaesiacy dzięki tej wygranej awansowali na drugie miejsce, a Stal spadła na trzecią pozycję. W następnej serii spotkań beniaminek podejmie Wartę Poznań, a dwukrotny mistrz Polski pojedzie do Tych.

W drugim dzisiejszym meczu Odra Opole rozgromiła Chojniczankę 3:0.

08.03.209, godz. 18:00 Stal Mielec – ŁKS Łódź 0:1 (0:1)