I liga: Górale w końcu wygrali

Podbeskidzie Bielsko-Biala

Jakub Ziemianin/TS Podbeskidzie

W ostatnim meczu 28. kolejki Fortuna I ligi Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało 2:0 Stomil Olsztyn. Dla gospodarzy to pierwsza wygrana po trzech remisach z rzędu.

W dzisiejszym spotkaniu oba gole padły w drugiej części gry. Najpierw w 59. minucie do swojej bramki futbolówkę skierował Mateusz Bondarenko, a cztery minuty później było już pozamiatane, ponieważ wynik meczu podwyższył Karol Danielak. Dla 28-latka jest to jedenasty gol w bieżących rozgrywkach i tym samym zrównał się z Mateuszem Marcem w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców drużyny. Jednak mecz mógł wyglądać inaczej, gdyby arbiter dzisiejszego spotkania, pan Sebastian Krasny podyktował rzut karny na Szymonie Sobczaku, który tuż przed przerwą w szesnastce gospodarzy był wyraźnie przytrzymywany za koszulkę. Tak się jednak nie stało i to gracze Krzysztofa Brede zainkasowali komplet punktów (ósmy raz z rzędu). W następnej serii spotkań Górale, którzy są liderem rozgrywek, zagrają w Bełchatowie (czternasta pozycja). Natomiast zajmujący trzynaste miejsce klub ze stolicy Warmii i Mazur podejmować będzie Olimpię Grudziądz (dziewiąta lokata). Co ciekawe Stomilowcy przegrali piąte wyjazdowe spotkanie wliczając w to mecz w Pucharze Polski.

28.06.2020, godz. 15:10 Podbeskidzie Bielsko-Biała – Stomil Olsztyn 2:0 (0:0)
Mateusz Bondarenko 59′, Karol Danielak 63′
żółte kartki: Aleksander Komor – Jurich Carolina, Janusz Bucholc, Mateusz Bondarenko