I liga: GieKSa przezimuje na miejscu premiowanym awansem

W ostatnim dzisiejszym spotkaniu 19. kolejki I ligi GKS Katowice pokonał na własnym stadionie Chrobry Głogów 2:1. Wszystkie bramki padły w ostatnich trzydziestu minutach spotkania.

Wynik meczu w sześćdziesiątej pierwszej minucie otworzył Damian Garbacik, dla którego był to premierowy gol w sezonie. Na kwadrans przed końcem wyrównującego gola strzelił Michał Ilków-Gołąb. Dla byłego piłkarza m.in. rezerw FC Kaiserslautern było to drugie ligowe trafienie. Wynik meczu na sześć minut przed końcem spotkania z rzutu karnego ustalił Tomasz Foszmańczyk, dla którego była to piąta bramka w sezonie.

Dla Katowiczan była to pierwsza wygrana pod dwóch porażkach z rzędu.

26.11.2016, godz. 17:45 GKS Katowice – Chrobry Głogów 2:1 (0:0)
Damian Garbacik 61′, Tomasz Foszmańczyk 84′ (rzut karny) – Michał Ilków-Gołąb 75′
żółte kartki: Alan Czerwiński – Kamil Szubertowski, Seweryn Michalski.