Hyballa: Pojawiło się kilku młodych, dla których był to dobry test

wisla.krakow.pl / fot. Bartek Ziolkowski

Wisła Kraków w kolejnym sparingu przed wznowieniem rozgrywek PKO Ekstraklasy zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec (2:2).

Peter Hyballa potwierdził, że piłkarzom brakowało świeżości, ponieważ cztery jednostki treningowe w tym tygodniu. – Postanowiliśmy w tym spotkaniu nieco rotować składem, sprawdzając poszczególnych zawodników, których mamy do swojej dyspozycji. Pierwsza połowa była naprawdę dobra w naszym wykonaniu, mimo że zdecydowaliśmy się na niecodzienne zestawienie. Pokusiliśmy się o kilka niezłych strzałów, które powinny zakończyć się golami. Widzimy jednak pewien problem z wykończeniem akcji w polu karnym – odparł.

Gole dla “Białej Gwiazdy” strzelili Yaw Yeboah oraz Stefan Savić. – Dobrze weszliśmy w drugą połowę, ale później zmienił się obraz gry. Na murawie pojawiło się kilku młodych zawodników, dla których był to dobry test na tle pierwszoligowego przeciwnika. Zyskaliśmy sporo materiału do analizy przed kolejną grą – kontynuował.

Test dla młodych

W formacji defensywnej, Niemiec postawił na 16-letniego Kamila Głogowskiego. – Kamil to kolejny z młodych graczy, który puka do drzwi pierwszego zespołu. Widać było kilka ciekawych zagrań z jego strony. Cieszy mnie, że nie boi się pojedynków. Na murawie pomagali mu starsi koledzy – Maciek Sadlok i Michal Frydrych – dzięki którym łatwiej mu wejść do zespołu. Moim zdaniem zaprezentował się z dobrej strony i oby tak dalej – zaznaczył.

– Właśnie teraz mamy czas na sprawdzenie ich potencjału. Ciężko pracują na szanse, które otrzymują, gra w meczach sparingowych jest nagrodą za ich zaangażowanie. Na pewno potrzebują czasu, aby przystosować się do warunków w pierwszym zespole, ale jestem zbudowany ich podejściem. Pewnie przed ligą zadecydujemy, ilu z nich dołączy do nas na dłużej – zakończył Peter Hyballa. Ekipa z Krakowa w sobotę zagra w ostatniej już potyczce towarzyskiej ze Spartakiem Trnava.

źródło: wisla.krakow.pl /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *