Hugo Lloris: Nie jestem przeciwny odkrywaniu czegoś nowego

fot. clubcall.com

Kapitan Tottenhamu Hotspur i reprezentacji Francji w niedawnym wywiadzie dla France Football powiedział że północny Londyn nie musi być ostatnim miejscem w jego karierze.

Hugo Lloris w Tottenhamie jest od sierpnia 2012 roku, wtedy za 12,5 miliona euro wykupiono go z Lyonu. Mimo, że od tamtego lata jego CV w zakładce trofea powiększyło się tylko przy reprezentacji Francji, to kapitan “Kogutów” i “Trójkolorowych” pracuje na status jednego z bardziej zasłużonych dla Tottenhamu zawodników, przynajmniej w XXI wieku. Lloris nie dawno przekroczył barierę 300 występów w barwach Spurs i jest jednym z ulubieńców kibiców z Tottenham Hotspur Stadium.

W niedawno udzielonym wywiadzie dla France Football, 32-letni kapitan mistrzów świata z 2018 roku powiedział, że nie jest zamknięty na nowe wyzwania.

Musisz wiedzieć, kiedy powiedzieć “stop”, ale nie jestem przeciwny odkrywaniu czegoś nowego. Mogą to być Stany Zjednoczone na przykład. Tego jeszcze nie wiem. Zawsze miałem problemy z planowaniem w przód. Patrze zazwyczaj krótkoterminowo. W piłce nożnej wszystko zmienia się bardzo szybko. Dziś jesteśmy tutaj, a jutro – kto wie. Trzeba być ostrożnym przy podawaniu odpowiedzi. Mimo wszystko mogę też skończyć [karierę] tutaj. Czas pokaże. – powiedział bramkarz.

Hugo Lloris ma umowę z Tottenhamem do końca sezonu 2021/22. Wówczas będzie miał 36 lat i śmiało będzie mógł rozważać zawieszenie butów na kołek. Jednak zważywszy, że bramkarze “pięknie się starzeją” nie powiedziane jest, że nadal nie będzie mógł bronić na dobrym poziomie. Jak nie w Tottenhamie, to może w MLS lub w rodzimej Ligue 1.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *