express.co.uk

Selekcjoner reprezentacji Holandii, Ronald Koeman odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w roli trenera z Portugalią (3:0) w starciu rozegranym w Genewie.

Po piątkowej porażce z reprezentacją Anglii (0:1), Ronald Koeman postanowił zmienić taktykę z 3-4-3 na 5-3-2. W porównaniu z ostatnim spotkaniem dokonał również aż siedem zmian w wyjściowej jedenastce. Portugalia od pierwszych minut miała przewagę, ale to Holendrzy w 12. minucie objęli prowadzenie za sprawą Memphisa Depaya. Kolejne bramki jeszcze w pierwszej części meczu dołożyli Ryan Babel oraz Virgil van Dijk. Przypomnijmy, iż Holendrów zabraknie na mistrzostwach świata w Rosji. Natomiast Portugalczycy w grupie B zmierzą się z Hiszpanią, Marokiem oraz Iranem.