Holendrzy gromią Węgrów!

W meczu grupy D eliminacji mistrzostw świata, reprezentacja Holandii wygrała w Amsterdamie z Węgrami 8:1. Hat-trickiem popisał się Robin Van Persie. Węgrzy nie mieli nic do powiedzenia.

Podopieczni Louisa Van Gaala rozpoczęli szturm na gości już w 16 minucie. Pierwszą bramkę zdobył Van Persie. Na 2:0 podwyższył Kevin Strootman. Kolejne bramki strzelali, ponownie Van Persie i Lens. Do przerwy gospodarze prowadzili 4:0.

Po zmianie stron, gola “na osłodę” z rzutu karnego zdobyli goście. W 65 minucie było już jednak 6:1 dla ekipy pomarańczowych. Holendrzy “niesieni wiatrem w żagle“, strzelali jak na zawołanie, w 87 minucie bramkę zdobył Rafael van der Vaart, a wynik ustalił Arjen Robben. Reprezentacja Holandii dominuje w grupie D, mając na koncie 25 punktów.

Holandia – Węgry 8:1 (4:0)
Bramki: Robin van Persie 16, 44, 53, Kevin Strootman 25, Jermain Lens 38, Szilard Devecseri 65-sam., Rafael van der Vaart 87, Arjen Robben 90 – Balazs Dzsudzsak 47-karny