Polacy bez szans na Mundial

Reprezentacja Polski po słabym meczu przegrała z drużyną Ukrainy na stadionie w Charkowie 0:1. Bramkę, która pozbawiła naszych kadrowiczów szans na awans na Mistrzostwa Świata strzelił Andrij Jarmolenko w  64. minucie meczu.

Przed meczem z Ukrainą Polacy mieli już tylko matematyczne szanse na awans do Mundialu, który odbędzie się w 2014 roku w Brazylii. Mimo to piłkarze oraz trenerzy byli pełni optymizmu. Mówili o chęci gry i walki o zwycięstwo. Boisko jednak zweryfikowało te słowa. Walka była, ale nie tak dużo jak jej oczekiwano. Reprezentantom Polski zabrakło przede wszystkim skuteczności.

To gospodarze zaczęli bardzo agresywnie ten mecz i już po kilku minutach mieli dwie żółte kartki na swoim koncie. Goście próbowali konstruować akcje, ale robili to zbyt wolno i niedokładnie. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Kamil Glik, który uderzył piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Jednak zmierzającą do bramki piłkę wybił klatką piersiową ustawiony przy słupku Jewhen Konoplanka. 10 minut później groźnie uderzał sobota, ale kapitalną interwencją popisał się Pyatov.

Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza. Ukraińcy znowu grali bardzo ostro, czego skutkiem była żółta kartka dla Rakickiego. Do 64. minuty gra toczyła się głównie w środku pola. Wtedy to Grzegorz Wojtkowiak popełnił koszmarny błąd. Z lewej strony dośrodkował Konoplanka, piłki nie sięgnął były gracz Lecha Poznań, futbolówkę przejął Jarmolenko i posłał do bramki Artura Boruca. Polski bramkarz nie miał najmniejszych szans na obronę tego uderzenia.

Polacy się jednak nie załamali. Próbowali wyrównać. Jednak marnowali stworzone przez siebie okazje. Najlepsze sytuacje mieli Lewandowski, Peszko i Błaszczykowski. Żaden z nich niestety nie potrafił pokonać Pyatova.

Mecz zakończył się wygraną gospodarzy, a Polacy przed ostatnim meczem w grupie mają na koncie tylko trzy zwycięstwa (dwa z San Marino i jedno z Mołdawią). Ta statystyka chyba najlepiej podsumowuje występ naszych piłkarzy w eliminacjach do przyszłorocznego Mundialu.

Ukraina – Polska 1:0 (0:0)