Holandia sensacyjnie pokonuje Niemców!

Onet.pl

Holendrzy niespodziewanie pokonali reprezentacje Niemiec 3-0.

Na początku spotkania atakowały obie reprezentacje, jednak obrońcy spisywali się bardzo dobrze, podania bowiem nie znajdywały drogi do pola karnego. Groźniejsi byli mimo wszystko Niemcy, co zresztą pokazali w piętnastej minucie spotkania. Timo Werner otrzymał doskonałe podanie, jednakże strzelił daleko obok bramki. Goście byli w gazie. Chwilę później Thomas Mueller oddał strzał z krawędzi pola karnego, jednakże obronił go świetnie Jasper Cillessen. Jedyne co goście mieli z tej akcji, to rzut rożny. Dziesięć minut później byliśmy świadkami pierwszego gola. Virgil van Dijk strzelił piękną bramkę głową w światło bramki dając tym samym prowadzenie 1-0. “Oranje” mieli jeszcze kilka okazji, między innymi z dystansu strzelał Wijnaldum, ale finalnie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 1-0.

Druga połowa nie była tak obfita w akcje jak ta pierwsza. Goście próbowali atakować na wiele sposobów, ale holenderska defensywa nie należy do najsłabszych. Brakowało często skuteczności, nie tylko w strzałach, ale również i wybiciach czy podaniach. Nagrodę mieliśmy pod koniec spotkania. W 87 minucie wynik spotkania ustalił już Memphis Depay. Najpierw Quincy Promes fenomenalnie przejął piłkę, a następnie Depay pokonał Manuela Neuera. To nie był jeszcze koniec – Holandia dobiła Niemców w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Fenomenalnym strzałem popisał się Wijnaldum. Piłkę leciała nie za wysoko na lewą stronę bramki. Tym samym przypieczętował zwycięstwo Holandii.