FIFA WWC 2019: Norweżki nie dały rady, Anglia jest już w półfinale

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu Mistrzostw Świata kobiet we Francji, Angielki zdecydowanie ograły Norweżki aż 3:0

Norway, FIFA WWC 2019 / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu Mistrzostw Świata kobiet we Francji, Angielki zdecydowanie ograły Norweżki aż 3:0. Taki wynik oznacza, że zawodniczki z Wysp Brytyjskich powalczą o medale na mundialu.

Spotkanie na Stade Oceane w Le Havre bardzo szybko rozpoczęło się po myśli Angielek. Już w 3 minucie było bowiem 1:0. Po dograniu w pole karne, w piłkę nie trafiła ustawiona na dogodnej pozycji Ellen White, ale stojąca tuż za nią Jill Scott wpakowała już futbolówkę do siatki. Jeszcze przed przerwą zawodniczki z Anglii cieszyły się z kolejnej bramki. Nikita Parris zagrała piłkę z prawej strony pola karnego boiska i wyłożyła ją wprost do Ellen White. Napastniczka nie miała tym razem problemów z wykończeniem i zrobiło się 2:0. W 57 minucie mieliśmy jednak już 3:0 i losy awansu były rozstrzygnięte. Lucy Bronze oddała strzał z pierwszej piłki z okolicy 18 metra. Ingrid Hjelmseth nie zdołała sparować tego uderzenia. W 84 minucie Angielki mogły podwyższyć prowadzenie. Jednak Nikita Parris zmarnowała rzut karny, a raczej świetną interwencją popisała się bramkarka Norweżek. Ostatecznie reprezentantki Anglii wygrały z Norweżkami 3:0 i w półfinale zmierzą się ze zwycięzcą pary Francja – USA.

22.06.2019, 1/4 finału FIFA Women’s World Cup, Stade Oceane (Le Havre)

Norwegia – Anglia 0:3 (0:3)

bramki: J. Scott 3′, E. White 40′, L. Bronze 57′