Hertha Berlin wygrywa z rewelacją tego sezonu-Augsburgiem 1:0

Hertha Berlin, która po golu Salomona Kalou pokonała przed własną publicznością FC Augsburg 1:0 i opuściła strefę spadkową tabeli.

Obie drużyny grały bez stwarzania niepotrzebnego ryzyka, to też ich ofensywna gra pozostawiała wiele do życzenia. Pierwsza połowa spotkania nie zachwyciła i zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie Hertha i Augsburg grały w dalszym ciągu bardzo ostrożnie, przez co gra toczyła się przede wszystkim w bezpiecznej odległości od pola karnego.

Dopiero na dwie minuty przed końcem meczu. Gdy większość kibiców opuszczała już stadion, bramkę na wagę zwycięstwa zapewnił “Starej Damie” Salomon Kalou.

Hertha dzięki zwycięstwu awansowała na bezpieczne, czternaste miejsce w tabeli. FC Augsburg spadł na pozycję szóstą.