Bundesliga: Derby Zagłębia Ruhry dla Borussii

Borussia Dortmund wygrała 3:0 w 86. Derbach Zagłębia Ruhry w Bundeslidze z Schalke Gelsenkirchen. W barwach BVB na ostatni kwadrans wszedł Jakub Błaszczykowski.

Aktualni wicemistrzowie Niemiec zasłużenie wygrali z odwiecznym rywalem. Byli 60% przy piłce, której praktycznie nie było widać na połowie gospodarzy.

Mimo przewagi podopieczni Jurgen Klopp dopiero w 78. minucie wyszli na prowadzenie po bramce Aubameyanga. Gabończyk strzelił swoją piątą bramkę w czwartym spotkaniu i dziesiątą w sezonie. Dwie minuty później było już 2:0. Pierwszą bramkę w sezonie strzlił reprezentant Armenii, Mkhitaryan. Cztery minuty przed końcem po błędzie 19-letniego golkipera Wellenreuthera wynik spotkania ustalił Reus. Dla pomocnika reprezentacji Niemiec była to siódma bramka w sezonie.

Przy stanie 0:0 na kwadrans przed końcem na boisku pojawił się reprezentant Polski, Jakub Błaszczykowski. Popularny Kuba w tym czasie oddał jeden niecelny strzał i wygrał 2 z 4 pojedynków.

Śmiało można napisać, że piłkarze Borussii kryzys mają już za sobą. Dzisiejsze zwycięstwo jest ich czwartym z rzędu wygranym meczem w Bundeslidze.

W tabeli BVB z dorobkiem 28. punktów są już na dziewiątej pozycji. Z kolei Schalke z 35. punktami zajmują piate miejsce.

28.02.2015, godz. 15:30 Borussia Dortmund – Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0 (0:0)
1:0 – 78′ Pierre-Emerick Aubameyang gabonczyk 10 czwarta
2:0 – 80′ Henrikh Mkhitaryan dla armeńca pierwsza
3:0 – 86′ Marco Reus 7 czwarta z rzedu

Marcel Schmelzer, Pierre-Emerick Aubameyang – Benedikt Howedes, Marco Hoger

Borussia: Roman Weidenfeller – Mats Hummels, Marcel Schmelzer, Neven Subotic, Nuri Sahin (87′ Sebastian Kehl), Shinji Kagawa (76′ Jakub Blaszczykowski), Pierre-Emerick Aubameyang, Henrikh Mkhitaryan, Marco Reus, Ilkay Gundogan (83′ Sven Bender), Oliver Kirch

Schalke: Timon Wellenreuther, Benedikt Howedes, Dennis Aogo, Christian Fuchs, Atsuto Uchida, Matija Nastasic, Roman Neustadter, Marco Hoger, Kevin-Prince Boateng (64′ Tranquillo Barnetta), Klaas-Jan Huntelaar, Eric Maxim Choupo-Moting