Herrera i Verratti z mocnymi zarzutami wobec arbitra

Manchester City ograł w dwumeczu Paris-Saint Germain 4:1 i zapewnił sobie awans do finału Ligi Mistrzów. We wczorajszym rewanżowym starciu tych dwóch ekip podopieczni Pepa Guardioli wygrali 2:0. Piłkarze PSG, Ander Herrera i Marco Verratti, oskarżyli sędziego Björna Kuipersa o skandaliczne zachowanie.

W pomeczowym wywiadzie dla “RMC Sport” hiszpański pomocnik nie krył zdziwienia postawą arbitra i wprost opisał całą sytuację.

– Wiele rozmawiamy z sędziami o szacunku, natomiast dzisiaj Kuipers powiedział Leandro Paredesowi, żeby ten się odpier*olił. Zapewne gdyby takie coś powiedział któryś z naszych piłkarzy, to dostałby zawieszenie na trzy albo cztery mecze.

Do grona oskarżycieli dołączył również Marco Verratti. Jeśli wierzyć w to co mówi, Kuipers także wobec niego prezentował nieparlamentarne odzywki.

– Sędzia dwukrotnie powiedział mi “pier*ol się”. Dla nich to nic takiego, ale gdy zawodnik postąpi w ten sposób, od razu dostaje zawieszenie na 10 meczów. Często dyskutuję z sędziami, jednak nigdy nie posuwam się do takich słów.

Opisane wydarzenia miały mieć miejsce po zamieszaniu, które powstało gdy Ángel Di Maria za bezmyślny atak na Fernandinho wyleciał z boiska. Gracze mistrza Francji zaczęli grać ostrzej, co kończyło się regularnymi dyskusjami z Kuipersem.

Źródło: RMC Sport

 


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *