Herrera i Verratti z mocnymi zarzutami wobec arbitra
Manchester City ograł w dwumeczu Paris-Saint Germain 4:1 i zapewnił sobie awans do finału Ligi Mistrzów. We wczorajszym rewanżowym starciu tych dwóch ekip podopieczni Pepa Guardioli wygrali 2:0. Piłkarze PSG, Ander Herrera i Marco Verratti, oskarżyli sędziego Björna Kuipersa o skandaliczne zachowanie.
W pomeczowym wywiadzie dla "RMC Sport" hiszpański pomocnik nie krył zdziwienia postawą arbitra i wprost opisał całą sytuację.
- Wiele rozmawiamy z sędziami o szacunku, natomiast dzisiaj Kuipers powiedział Leandro Paredesowi, żeby ten się odpier*olił. Zapewne gdyby takie coś powiedział któryś z naszych piłkarzy, to dostałby zawieszenie na trzy albo cztery mecze.
Do grona oskarżycieli dołączył również Marco Verratti. Jeśli wierzyć w to co mówi, Kuipers także wobec niego prezentował nieparlamentarne odzywki.
- Sędzia dwukrotnie powiedział mi "pier*ol się". Dla nich to nic takiego, ale gdy zawodnik postąpi w ten sposób, od razu dostaje zawieszenie na 10 meczów. Często dyskutuję z sędziami, jednak nigdy nie posuwam się do takich słów.
Opisane wydarzenia miały mieć miejsce po zamieszaniu, które powstało gdy Ángel Di Maria za bezmyślny atak na Fernandinho wyleciał z boiska. Gracze mistrza Francji zaczęli grać ostrzej, co kończyło się regularnymi dyskusjami z Kuipersem.
Źródło: RMC Sport
-
AktualnościVinícius Júnior znów kluczowy na Etihad - Real Madryt awansował po 2:1 w ManchesterzeNowacki / 18 marca 2026, 16:14
-


AktualnościCourtois zagrożony na derby Madrytu po naciągnięciu mięśnia w meczu z Manchesterem CityNowacki / 18 marca 2026, 15:23
-


AktualnościBayer Leverkusen żartuje przed rewanżem z Arsenalem na Emirates - zmodyfikowano flagę do rzutów rożnychNowacki / 17 marca 2026, 17:28
-


AktualnościJuventus blisko przedłużenia kontraktu ze Spallettim do 2027 roku; latem celują w Goretzkę i GreenwoodaNowacki / 17 marca 2026, 16:39
-

AktualnościBayern Monachium potrzebuje pozwolenia pracy, by wystawić 16-letniego bramkarza Leonarda Prescotta w rewanżu z AtalantąNowacki / 17 marca 2026, 16:07
-

AktualnościGuardiola: „Jeśli nie wierzycie w odwrócenie z Realem Madryt, zostańcie w domu”Nowacki / 16 marca 2026, 17:26
































