Harmonogram spotkań polskich ligowców w reprezentacjach narodowych

Liga Narodów , piłka / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Za nami 10. kolejka PKO Ekstraklasy. Na kolejną będziemy musieli poczekać jednak aż do początku października. Powód jest prosty – przerwa na spotkania reprezentacji narodowych. Tradycyjnie spora liczba zawodników z PKO Ekstraklasy oraz Fortuna I ligi opuści swoje kluby, by udać się na zgrupowania swoich kadr. Prezentujemy pełny harmonogram spotkań polskich ligowców w reprezentacjach narodowych.

21 września (środa)

  • Polska U-19 vs Bośnia i Hercegowina U-19 – godz. 18:00, Gdynia – turniej eliminacyjny mistrzostw Europy.
  • Polska U-18 vs Szkocja U-18 – godz. 16:00 – towarzyski turniej Limoges Tournament we Francji.
  • Słowacja U-19 (Peter Juritka z Górnika II Zabrze na liście rezerwowej) vs Białoruś U-19 – godz. 17:00, Gifhorn – turniej eliminacyjny mistrzostw Europy.

22 września (czwartek)

  • Polska vs Holandia – godz. 20:45, Warszawa – 5. kolejka grupy 4 dywizji A Ligi Narodów.
  • Słowacja (Ľubomír Šatka z Lecha Poznań, Kristián Vallo z Wisły Płock i Adam Zreľák z Warty Poznań) vs Azerbejdżan (Anton Krywociuk z Wisły Płock) – godz. 20:45, Trnava – 5. kolejka grupy 3 dywizji C Ligi Narodów.
  • Kazachstan vs Białoruś (Pawieł Pawluczenko z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza) – godz. 16:00, Nur-Sułtan – 5. kolejka grupy 3 dywizji C Ligi Narodów.
  • Litwa (Dominykas Barauskas ze Stali Mielec, Fedor Černych z Jagiellonii Białystok, Milašius z Podbeskidzia Bielsko-Biała i Artemijus Tutyškinas z ŁKS-u Łódź) vs Wyspy Owcze – godz. 20:45, Wilno – 5. kolejka grupy 1 dywizji C Ligi Narodów.
  • Łotwa (Vladislavs Gutkovskis z Rakowa Częstochowa i Kristers Tobers z Lechii Gdańsk) vs Mołdawia – godz. 20:45, Ryga – 5. kolejka grupy 1 dywizji D Ligi Narodów.
  • Islandia (Daníel Leó Grétarsson ze Śląska Wrocław) vs Wenezuela – godz. 18:00, austriacki Maria Enzersdorf – mecz towarzyski.

23 września (piątek)

  • Polska U-21 vs Grecja U-21 – godz. 16:30, Białystok – mecz towarzyski.
  • Polska U-20 vs Niemcy U-20 – godz. 18:00, Unterhaching – mecz w ramach turnieju Elite League.
  • Polska U-18 vs Estonia U-18 – godz. 16:00 – towarzyski turniej Limoges Tournament we Francji.
  • Polska U-17 vs Uzbekistan U-17 – godz. 13:00, Grodzisk Mazowiecki – mecz towarzyski.
  • Finlandia (Robert Ivanov z Warty Poznań, Richard Jensen z Górnika Zabrze i Benjamin Källman z Cracovii) vs Rumunia (Deian Sorescu z Rakowa Częstochowa) – godz. 20:45, Helsinki – 5. kolejka grupy 3 dywizji B Ligi Narodów.
  • Bośnia i Hercegowina vs Czarnogóra (Saša Balić z Korony Kielce) – godz. 20:45, Zenica – 5. kolejka grupy 3 dywizji B Ligi Narodów.
  • Gruzja (Heorhij Citaiszwili i Nika Kwekweskiri z Lecha Poznań, Guram Giorbelidze z Zagłębia Lubin i Otar Kakabadze z Cracovii) vs Macedonia Północna – godz. 18:00, Tbilisi – 5. kolejka grupy 4 dywizji C Ligi Narodów.
  • Estonia (Matvei Igonen z Podbeskidzia Bielsko-Biała, Rauno Sappinen z Piasta Gliwice i Bogdan Vaštšuk ze Stali Mielec) vs Malta – godz. 18:00, Tallin – 5. kolejka grupy 2 dywizji D Ligi Narodów.
  • Chile (Ángelo Henríquez z Miedzi Legnica) vs Maroko – godz. 21:00, hiszpański Cornellà de Llobregat – mecz towarzyski
  • Algieria vs Gwinea (Momo Cissé z Wisły Kraków) – godz. 19:00, Oran – mecz towarzyski.
  • Słowacja U-21 (Miroslav Gono z Wisły Płock na liście rezerwowej) vs Ukraina – godz. 18:00, Żylina – pierwszy mecz barażowy o awans do mistrzostw Europy.
  • Rumunia U-21 (Bogdan Racovițan z Rakowa Częstochowa) vs Hiszpania U-21 – godz. 17:30, Kluż-Napoka – mecz towarzyski.

24 września (sobota)

  • Polska U-19 vs Estonia U-19 – godz. 18:00, Gdynia – turniej eliminacyjny mistrzostw Europy.
  • Armenia (Wahan Biczachczjan z Pogoni Szczecin) vs Ukraina – godz. 15:00, Erewan – 5. kolejka grupy 1 dywizji B Ligi Narodów.
  • Słowenia (Luka Zahovič z Pogoni Szczecin) vs Norwegia – godz. 18:00, Lublana – 5. kolejka grupy 4 dywizji B Ligi Narodów.
  • Serbia (Filip Mladenović z Legii Warszawa) vs Szwecja (Filip Dagerstål, Mikael Ishak i Jesper Karlström z Lecha Poznań) – godz. 20:45, Belgrad – 5. kolejka grupy 4 dywizji B Ligi Narodów.
  • Cypr vs Grecja (Giánnis Papanikoláou z Rakowa Częstochowa) – godz. 20:45, Larnaka – 5. kolejka grupy 2 dywizji C Ligi Narodów.
  • Irlandia Północna vs Kosowo (Florian Loshaj z Cracovii) – godz. 18:00, Belfast – 5. kolejka grupy 2 dywizji C Ligi Narodów.
  • Portugalia U-21 (Afonso Sousa z Lecha Poznań) vs Gruzja – godz. 18:00, Covilhã – mecz towarzyski.
  • Armenia vs Słowacja U-19 (Peter Juritka z Górnika II Zabrze na liście rezerwowej) – godz. 11:00, Brunszwik – turniej eliminacyjny mistrzostw Europy.

25 września (niedziela)

  • Walia vs Polska – godz. 20:45, Cardiff – 6. kolejka grupy 4 dywizji A Ligi Narodów.
  • Polska U-18 vs Francja U-18 – godz. 15:15 – towarzyski turniej Limoges Tournament we Francji.
  • Słowacja (Ľubomír Šatka z Lecha Poznań, Kristián Vallo z Wisły Płock i Adam Zreľák z Warty Poznań) vs Białoruś (Pawieł Pawluczenko z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza) – godz. 18:00, serbska Bačka Topola – 6. kolejka grupy 3 dywizji C Ligi Narodów.
  • Azerbejdżan (Anton Krywociuk z Wisły Płock) vs Kazachstan – godz. 18:00, Baku – 6. kolejka grupy 3 dywizji C Ligi Narodów.
  • Luksemburg – Litwa (Dominykas Barauskas ze Stali Mielec, Fedor Černych z Jagiellonii Białystok, Milašius z Podbeskidzia Bielsko-Biała i Artemijus Tutyškinas z ŁKS-u Łódź) – godz. 20:45, Luksemburg – 6. kolejka grupy 1 dywizji C Ligi Narodów.
  • Andora vs Łotwa (Vladislavs Gutkovskis z Rakowa Częstochowa i Kristers Tobers z Lechii Gdańsk) – godz. 15:00, Andora – 6. kolejka grupy 1 dywizji D Ligi Narodów.

26 września (poniedziałek)

  • Rumunia (Deian Sorescu z Rakowa Częstochowa) vs Bośnia i Hercegowina – godz. 20:45, Bukareszt – 6. kolejka grupy 3 dywizji B Ligi Narodów.
  • Czarnogóra (Saša Balić z Korony Kielce) vs Finlandia (Robert Ivanov z Warty Poznań, Richard Jensen z Górnika Zabrze i Benjamin Källman z Cracovii) – godz. 20:45, Podgorica – 6. kolejka grupy 3 dywizji B Ligi Narodów.
  • Gibraltar vs Gruzja (Heorhij Citaiszwili i Nika Kwekweskiri z Lecha Poznań, Guram Giorbelidze z Zagłębia Lubin i Otar Kakabadze z Cracovii) – godz. 20:45, Gibraltar – 6. kolejka grupy 4 dywizji C Ligi Narodów.
  • San Marino vs Estonia (Matvei Igonen z Podbeskidzia Bielsko-Biała, Rauno Sappinen z Piasta Gliwice i Bogdan Vaštšuk ze Stali Mielec) – godz. 20:45, Serravalle – 6. kolejka grupy 2 dywizji D Ligi Narodów.

27 września (wtorek)

  • Polska U-21 vs Łotwa U-21 – godz. 17:30, Suwałki – mecz towarzyski.
  • Polska U-20 vs Portugalia U-20 – godz. 15:15, Stalowa Wola – mecz w ramach turnieju Elite League.
  • Polska U-19 vs Włochy U-19 – godz. 14:00, Gdynia – turniej eliminacyjny mistrzostw Europy.
  • Szwecja (Filip Dagerstål, Mikael Ishak i Jesper Karlström z Lecha Poznań) vs Słowenia (Luka Zahovič z Pogoni Szczecin) – godz. 20:45, Solna – 6. kolejka grupy 4 dywizji B Ligi Narodów.
  • Norwegia vs Serbia (Filip Mladenović z Legii Warszawa) – godz. 20:45, Oslo – 6. kolejka grupy 4 dywizji B Ligi Narodów.
  • Irlandia vs Armenia (Wahan Biczachczjan z Pogoni Szczecin) – godz. 20:45, Dublin – 6. kolejka grupy 1 dywizji B Ligi Narodów.
  • Grecja (Giánnis Papanikoláou z Rakowa Częstochowa) vs Irlandia Północna – godz. 20:45, Ateny – 6. kolejka grupy 2 dywizji C Ligi Narodów.
  • Albania vs Islandia (Daníel Leó Grétarsson ze Śląska Wrocław) – godz. 20:45, Tirana – 6. kolejka grupy 2 dywizji B Ligi Narodów.
  • Kosowo (Florian Loshaj z Cracovii) vs Cypr – godz. 20:45, Pristina – 6. kolejka grupy 2 dywizji C Ligi Narodów.
  • Chile (Ángelo Henríquez z Miedzi Legnica) vs Katar – godz. 19:00, Wiedeń – mecz towarzyski.
  • Gwinea (Momo Cissé z Wisły Kraków) vs Wybrzeże Kości Słoniowej – godz. 20:00, francuski Amiens – mecz towarzyski.
  • Ukraina vs Słowacja U-21 (Miroslav Gono z Wisły Płock na liście rezerwowej) – godz. 17:30, Bielsko-Biała – rewanżowy mecz barażowy o awans do mistrzostw Europy.
  • Turcja U-21 (Enis Destan z Warty Poznań) vs Gruzja U-21 – godz. 19:00, Stambuł – mecz towarzyski.
  • Rumunia U-21 (Bogdan Racovițan z Rakowa Częstochowa) vs Holandia U-21 – godz. 17:00, Kluż-Napoka – mecz towarzyski.
  • Niemcy vs Słowacja U-19 (Peter Juritka z Górnika II Zabrze na liście rezerwowej) – godz. 16:00, Brunszwik – turniej eliminacyjny mistrzostw Europy.

Źródło: własne / 90minut.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.