Hansi Flick może odejść z Bayernu!

bundesliga.com

Hansi Flick wszedł w buty pierwszego trenera tylko na chwilę, postawił Bayern na nogi, wygrał wszystko, co tylko mógł, a teraz… Odejdzie? Niewykluczone. Ale szykuje mu się godny następca.

Hansi Flick zaskoczył wszystkich swoim talentem trenerskim. Miał być tymczasowym szkoleniowcem Bayernu Monachium, a wyszło tak, że osiągnął wszystko, co tylko mógł i to w rewelacyjnym stylu. Jednakże jego przyszłość w drużynie mistrza Niemiec wcale nie jest pewna. Zamieszania narobił Joachim Loew.

Wieloletni selekcjoner reprezentacji Niemiec ogłosił, że zbliżające się mistrzostwa Europy będą ostatnim turniejem, w którym poprowadzi kadrę. Po 17 latach pracy w kadrze i po 15 latach od objęcia posady selekcjonera postanowił zrezygnować z pracy dla DFB. W związku z tym media rozpoczęły poszukiwania następcy Loewa.

Jednym z najczęściej wymienianych kandydatów jest trener młodzieżowej kadry Niemiec – Stefan Kuntz. Mówiło się także o Jurgenie Kloppie, ten jednak stwierdził, że chce wypełnić swój kontrakt z The Reds. W związku z tym powoli zaczęto zastanawiać się nad kandydaturą Hansiego Flicka.

Dziennikarze niemieckiego Bilda twierdzą, że obecny trener Bayernu Monachium przyjąłby ofertę od niemieckiego związku piłki nożnej. Miałoby się tak stać dlatego, że nie dogaduje się on najlepiej z Hasanem Salihamidziciem, dyrektorem sportowym drużyny mistrza Niemiec. Nie da się też ukryć, że prowadzenie kadry własnego kraju jest jednym z największych zaszczytów dla trenera piłki nożnej. Kto mógłby przejąć monachijski klub po odejściu genialnego Flicka?

Julian Nagelsmann, trener RB Lipsk jest podobno naturalnym kandydatem do objęcia Bayernu. 33-latek świetnie radzi sobie prowadząc klub z Saksonii i niewykluczone, że niebawem będzie chciał przejść do większego klubu, by powalczyć o wyższe cele. Z Bayernem jest to możliwe, w końcu jest to 30-krotny mistrz Niemiec, który pewnie zdobywał trofeum krajowe w ośmiu ostatnich latach, a w sezonie 2020/2021 wyrównał osiągnięcie Barcelony zdobywając tryplet na krajowym podwórku, Ligę Mistrzów, Superpuchar Europy oraz wygrywając Klubowe Mistrzostwa Świata. Trudno wymarzyć sobie lepsze miejsce, w którym niemiecki trener mógłby udowodnić swoją wartość.

źródło: Bild


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *